pondelok , 21 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / V Trnave začínajú s výstavbou ďalšej cestičky pre cyklistov, pre petíciu bude však kratšia

V Trnave začínajú s výstavbou ďalšej cestičky pre cyklistov, pre petíciu bude však kratšia

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Trnava začne v najbližších dňoch s výstavbou cestičky pre cyklistov a chodníka pre chodcov na časti Špačinskej ulice. Zákazku vo verejnom obstarávaní získala spomedzi piatich uchádzačov spoločnosť Doprastav, jej cena je 411-tisíc eur. Na jej zhotovenie má podľa zmluvy štyri mesiace.

Trnava len nedávno dokončila cestičku pre cyklistov na Saleziánskej ulici a pred pár dňami začala výstavba ďalšej na Spartakovskej ulici. Na všetky tieto projekty získala samospráva peniaze z eurofondov.

Cestička pre cyklistov na Špačinskej ulici bude začínať na križovatke ulíc Bučianska – Rybníková, kde sa pripojí na existujúcu cyklistickú infraštruktúru. Pôvodne bola plánovaná až po Kukučínovu ulicu, po nesúhlasnej petícii obyvateľov rodinných domov na Špačinskej ceste povedie zatiaľ len asi do dvoch tretín plánovanej dĺžky.

Cyklocestička s povrchom z červeného asfaltobetónu bude široká 2,5 metra, v stiesnených častiach dva metre, chodník pre chodcov z betónovej dlažby bude široký dva až tri metre, obe komunikácie budú od seba oddelené. Projekt ráta aj s výmenou verejného osvetlenia a úpravou existujúcej autobusovej zastávky a zelene.

Viac k témam: cyklistika, cyklochodník, Doprastav, eurofondy, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Trnave začínajú s výstavbou ďalšej cestičky pre cyklistov, pre petíciu bude však kratšia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na Slovensko sa mali dostať piati nelegálni migranti, ale polícia ich zadržala a prevádzača obvinila (foto)

Na cestách z ich rodných krajín boli pritom už niekoľko mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *