piatok , 7 augusta 2020
Home / šport / MOTOR šport / Jubilejné preteky formuly 1 sa pôjdu na trati vlastnenou Ferrari, potvrdili aj podujatie v Soči

Jubilejné preteky formuly 1 sa pôjdu na trati vlastnenou Ferrari, potvrdili aj podujatie v Soči

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Vedenie formuly 1 v piatok potvrdilo ďalšie dve podujatia v posunutej sezóne 2020. Po siedmy raz zamieri “kráľovná motoršportu” do ruského Soči, ale ešte predtým sa uskutoční očakávaný debut Veľkej ceny Toskánska na okruhu Mugello.

1000. preteky v F1

Zaujímavosťou je, že túto trať vlastní Ferrari a práve pre tento tím pôjde o jubilejné 1000. preteky v F1. Podujatie je naplánované na 13. septembra, v dejisku ZOH 2014 sa bude jazdiť o štrnásť dní neskôr.

Mugello je viac než päť kilometrov dlhý okruh, ktorý sa vyznačuje krásnou panorámou okolitých hôr, ale z diváckeho hľadiska ponúka menej priestoru na predbiehanie. Zatiaľ naposledy sa tam súťažne jazdila pred 20 rokmi Formula 3000 a z víťazstva sa tešil Brazílčan Ricardo Sperafico. V rokoch 1996 a 1997 triumfoval jeho krajan Ricardo Zonta a jedno víťazstvo v spomenutej kategórii tam dosiahol aj Talian Alessandro Zanardi, ktorý v týchto dňoch bojuje o život po zrážke s nákladným vozidlom.

Sezóna by mala mať 15 až 18 podujatí

Chceme sa poďakovať organizátorom, autoritám krajín, tímom a FIA za ich prácu a podporu. Vďaka im všetkým bude možné preteky uskutočniť. Vieme, že naši fanúšikovia budú šťastní, že preteky v Soči uvidia po siedmykrát a tiež, že formula 1 prvýkrát zamieri na vzrušujúci okruh Mugello v Taliansku,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení F1.

Oficiálny web efjednotky rovnako informuje, že sezóna 2020 by mala pozostávať z 15 až 18 podujatí.

Viac k témam: F1 Formula 1, Veľká cena Ruska, Veľká cena Toskánska
Zdroj: Webnoviny.sk – Jubilejné preteky formuly 1 sa pôjdu na trati vlastnenou Ferrari, potvrdili aj podujatie v Soči © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Záver Veľkej ceny Anglicka sprevádzali okrem triumfu Hamiltona aj viaceré problémy s pneumatikami, Pirelli to vyšetruje

Rýchly záver testov v Pirelli je nevyhnutný, seriál MS F1 už najbližší víkend pokračuje opäť v Silverstone na podujatí k 70. výročiu prvých pretekov na tomto okruhu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *