Home / KULTÚRA / Film a TV / Herečka Meghan Markle pred svadbou s princom Harrym absolvuje krst a birmovku

Herečka Meghan Markle pred svadbou s princom Harrym absolvuje krst a birmovku

LONDÝN 29. novembra (WebNoviny.sk) – Svadba britského princa Harryho a americkej herečky Meghan Markle sa uskutoční v máji budúceho roku v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore. Informoval o tom v utorok Kensingtonský palác. V stanovisku sa okrem toho uvádza, že Markle, ktorá je evanjeličkou, ešte pred svadbou absolvuje krst a birmovku. V budúcnosti sa plánuje stať aj britskou občiankou.

Dvojica spolu randí od minulého roka

Správu o svadbe v pondelok potvrdili zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Dvojica, ktorá spolu randí od minulého roka, si svadbu naplánovala už na jar.

Odporúčame:
Princ Harry sa ožení s herečkou Meghan Markle, svadba bude na jar

Budúci ženích v oficiálnom stanovisku uviedol, že s radosťou oznamuje zasnúbenie a od rodičov 36-ročnej herečky už dostal požehnanie.

O zásnubách, ktoré sa konali tento mesiac v Londýne, údajne vedela len kráľovná Alžbeta II. a niekoľko blízkych členov princovej rodiny. Manželia budú bývať v Nottingham Cottage v Kensingtonskom paláci.

Markle je známa najmä zo seriálu Kravaťáci

Princ Harry, celým menom Henry Charles Albert David, sa narodil 15. septembra 1984. Je mladším synom už zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. V súčasnosti je piatym v poradovníku čakateľov na trón. Okrem jeho otca sú pred ním aj starší brat William, jeho syn George a dcéra Charlotte.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015). Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a z archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Meghan Markle, princ Charles, Prind Harry, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk – Herečka Meghan Markle pred svadbou s princom Harrym absolvuje krst a birmovku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najviac šancí na Oscara má film Oppeheimer, historická životopisná dráma získala až 13 nominácií

Ocenených svet spozná v nedeľu 10. marca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *