utorok , 11 augusta 2020
Home / EKONOMIKA / Informatika / Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí

Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí

19.2.2020 (Webnoviny.sk) – Americký federálny sudca v Texase zamietol návrh čínskeho technologického gigantu Huawei na súdne konanie, ktorým firma namietala proti americkému zákonu zakazujúcemu vláde a jej dodávateľom používať zariadenie Huawei pre obavy o bezpečnosť.

Cieľom návrhu, ktorý čínska firma podala vlani v marci, bolo vyhlásiť tento zákon za protiústavný. Firma Huawei argumentovala, že zákon si ju vybral na potrestanie a neumožnil jej náležitý proces.

Súd v Texase však rozhodol, že zákaz nie je potrestaním a že americká federálna vláda má právo obchodovať s inými firmami. Návrh spoločnosť Huawei podala v texaskom meste Plano, kde je jej hlavné americké sídlo.

Predstavitelia americkej administratívy tvrdia, že firma Huawei by mohla čínskej vláde poskytnúť tajný prístup k dátam, čo firma popiera.

Viac k témam: súd, zákaz
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd nevyhovel návrhu spoločnosti Huawei, zákon zakazujúci vláde používať jej zariadenia platí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

TikTok hrozí právnymi krokmi voči nariadeniu Trumpa, vlastník služby WeChat ho ešte preveruje

Americký prezident podpísal nariadenia, ktoré zakazujú transakcie s čínskymi firmami ByteDance a Tencent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *