Home / EKONOMIKA / Revízia Partnerskej dohody SR ponúkne viac financií na podporu zamestnanosti mladých ľudí

Revízia Partnerskej dohody SR ponúkne viac financií na podporu zamestnanosti mladých ľudí

aktualizované 22. novembra, 13:33

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu schválila revíziu Partnerskej dohody SR na roky 2014 až 2020. Schválená zmena súvisí so zvýšením prostriedkov určených na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí. Pre Slovensko na tento účel pôjde o 12,4 mil. eur viac, čím celková suma na túto iniciatívu dosiahne 84,6 mil. eur.

Zmeny už schválila vláda

„Revízia Partnerskej dohody SR vychádza z potreby zosúladenia tohto dokumentu so zmenou Operačného programu Ľudské zdroje, a to v súvislosti s dodatočným navýšením finančných prostriedkov pre SR z osobitných zdrojov Iniciatívy na podporu zamestnanosti na roky 2017 – 2020,“ uvádza sa v materiáli.

Zmenu v Operačnom programe Ľudské zdroje, súvisiacu s nárastom finančných prostriedkov na Iniciatívu na podporu zamestnanosti mladých ľudí na roky 2014 až 2020 o 12,4 mil. eur, schválila vláda začiatkom novembra.

Odporúčame:
Fico s Richterom sa pochválili najnižšou nezamestnanosťou v ére samostatného Slovenska

„Finančné prostriedky zo zdrojov Iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých ľudí sa zvyšujú, pričom ich čerpanie sa určuje na roky 2017 – 2020,“ informovalo v materiáli ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Nástroj pre absolventov škôl

„Ja to veľmi vítam, lebo prostriedky na zamestnávanie mladých sa dajú veľmi efektívne využiť,“ povedal po rokovaní vlády minister práce a sociálnych vecí Ján Richter.

Na úradoch práce sú podľa neho „čerství“ absolventi škôl, ktorým vedia úrady práce ponúknuť nástroje na to, aby sa na trhu práce uplatnili. Suma 12,4 mil. eur sa podľa Richtera použije na podporu zamestnávania mladých ľudí v budúcom roku.

Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí sa zameriava na podporu mladých ľudí, ktorí nie sú zamestnaní a nepokračujú v procese vzdelávania ani odbornej prípravy.

Odporúčame:
Na Slovensku vzniknú stovky nových pracovných miest, tri spoločnosti budú rozširovať výrobu

Je financovaná z osobitných rozpočtových prostriedkov a z cielených investícií z Európskeho sociálneho fondu (ESF) a vykonáva sa ako súčasť cieľa s názvom Investovanie do rastu a zamestnanosti. Iniciatíva sa zameriava na jednotlivé nezamestnané osoby a mala by dopĺňať ďalšie opatrenia ESF a vnútroštátne opatrenia v prospech mladých ľudí, ktorí nie sú zamestnaní, ani nie sú v procese vzdelávania alebo odbornej prípravy.

Viac k témam: Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, Partnerská dohoda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Revízia Partnerskej dohody SR ponúkne viac financií na podporu zamestnanosti mladých ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Progresívne Slovensko chce pomôcť mladým ľuďom, navrhuje zaviesť platené študentské stáže

Chcú presadiť, aby každý študent za svoju prácu dostal finančné ohodnotenie, ktoré mu zabezpečí dôstojný život popri štúdiu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *