Home / SVET / Washington uvalil sankcie na severokórejské dopravné firmy, chce pripraviť krajinu o príjmy

Washington uvalil sankcie na severokórejské dopravné firmy, chce pripraviť krajinu o príjmy

WASHINGTON 22. novembra (WebNoviny.sk) — Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila nové sankcie na severokórejské dopravné firmy a čínske obchodné spoločnosti. Ministerstvo financií potrestalo aj severokórejskú obchodnú korporáciu, ktorá je zapojená do vyvážania pracovníkov do zahraničia.

Utorkový krok Washingtonu je ďalšou snahou o izoláciu komunistického štátu pre jeho jadrový program, ako aj snahou pripraviť ho o jeho príjmy. Nasleduje po tom, čo vláda opäť zaradila Severnú Kóreu medzi štáty podporujúce terorizmus.

Odporúčame:
Trump zaradí Severnú Kóreu medzi štáty podporujúce terorizmus, krajine hrozia ďalšie sankcie

Trump v tejto súvislosti prisľúbil „maximálne vystupňovať tlak“ na autoritársku krajinu a uvaliť na ňu doteraz najtvrdšie sankcie. Cieľom je dotlačiť vzdorovitý režim v Pchjongjangu k rokovaciemu stolu.

Komunistická Severná Kórea sa tento týždeň vrátila na čierny zoznam štátov podporujúcich terorizmus prvýkrát od roku 2008. Vtedy ju z neho vyškrtli za účelom uzavretia dohody, ktorá by zastavila jej rozvíjajúci sa jadrový program. Po zaradení späť na zoznam sa ocitla v spoločnosti takých štátov, ako sú napríklad Irán, Sudán či Sýria.

Viac k témam: Donald Trump, sankcie proti KĽDR, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Washington uvalil sankcie na severokórejské dopravné firmy, chce pripraviť krajinu o príjmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stúpol podiel obyvateľov Ukrajiny, ktorí by boli ochotní vymeniť časť územia za mier

Väčšina obyvateľov Ukrajiny, a to 55 percent, je však stále proti akýmkoľvek teritoriálnym ústupkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *