Home / EKONOMIKA / Národná banka upozorňuje na Poštovú spoločnosť, ktorá nemá oprávnenie na výkon činnosti

Národná banka upozorňuje na Poštovú spoločnosť, ktorá nemá oprávnenie na výkon činnosti

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje, že bratislavská firma Poštová spoločnosť s.r.o. nemá od nej oprávnenie na výkon činnosti v oblasti finančného trhu.

Centrálna banka taktiež upozornila, že uvedená spoločnosť ani nepodlieha dohľadu NBS. Informovala o tom centrálna banka na svojej internetovej stránke.

Spoločnosť nie je prepojená s Poštovou bankou

Ako v reakcii na stanovisko NBS uviedla hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková, Poštová banka nie je so spomínanou spoločnosťou nijakým spôsobom prepojená, či už obchodne alebo akcionársky a ani nijakým spôsobom s ňou nespolupracuje.

Odporúčame:
Video: Národná kriminálna agentúra rozložila skupinu, ktorá okrádala štát pri dovoze potravín

“Vzhľadom na predmetné stanovisko NBS odporúčame klientom, aby boli obozretní a vždy si skontrolovali, či pri ponúkaní finančných produktov komunikujú s bankou,“ dodala Žáčková.

Obchodovanie s nehnuteľnosťami

Poštová spoločnosť, podľa informácií zverejnených na jej internetovej stránke, bola založená za účelom investovania a obchodovania s nehnuteľnosťami v roku 2012. Od roku 2014 poskytuje doživotné užívanie nehnuteľnosti, tzv. doživotnú rentu.

Ako ďalej spoločnosť informuje na svojej internetovej stránke, cena za nehnuteľnosť je stanovená vždy individuálne, odvíja sa od typu nehnuteľnosti a od veku doživotného užívateľa.

Viac k témam: NBS, Poštová banka, Poštová spoločnosť s. r. o.
Zdroj: Webnoviny.sk – Národná banka upozorňuje na Poštovú spoločnosť, ktorá nemá oprávnenie na výkon činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nezamestnanosť na Slovensku klesala tretí mesiac po sebe, pomohli dva nové projekty ministerstva práce

Nezamestnanosť medzimesačne klesala vo všetkých krajoch, najvýraznejšie v Banskobystrickom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *