utorok , 25 februára 2020
Home / SLOVENSKO / Polícia vyšetrila sexuálne zneužívanie v známom letnom tábore, obvinili hlavného vedúceho

Polícia vyšetrila sexuálne zneužívanie v známom letnom tábore, obvinili hlavného vedúceho

14.2.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti niekoľko mesiacov vyšetrovali podozrenie zo sexuálneho zneužívania v známom letnom tábore. Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff, z tohto činu vyšetrovateľ obvinil hlavného vedúceho, 56-ročného Romana P. z Bratislavy.

Z výsledkov vyšetrovania, ako aj zabezpečenej dôkaznej situácie vyplýva, že obvinený muž ešte v roku 2003 nadviazal kontakt v tom čase iba s 13-ročným dievčaťom. V nasledujúcich rokoch ju viackrát a rôznymi spôsobmi sexuálne zneužil, a to na rôznych miestach v Bratislave, ale aj v tábore, kde bol vedúci.

Ako uviedol Szeiff, v rámci vyšetrovania bolo na základe jednotlivých vykonaných procesných úkonov preukázané, že toto konanie malo vplyv na mravný a fyzický vývin v tom čase maloletej osoby. V zmysle trestného zákona účinného v čase spáchania skutku, mu hrozí trest na 2 až 10 rokov.

Viac k témam: letný tábor, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyšetrila sexuálne zneužívanie v známom letnom tábore, obvinili hlavného vedúceho © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okresný súd nevzal do väzby dvojicu obvinených z výbuchu na Mukačevskej ulici v Prešove

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor voči nemu podal sťažnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *