streda , 5 augusta 2020
Home / SVET / Amsterdam zakázal prehliadky okolo výkladov s prostitútkami, nie sú turistickou atrakciou

Amsterdam zakázal prehliadky okolo výkladov s prostitútkami, nie sú turistickou atrakciou

13.2.2020 (Webnoviny.sk) – V holandskom Amsterdame zakázali sprevádzané prehliadky okolo výkladov s prostitútkami v známej mestskej časti De Wallen. Opatrenie je najnovším krokom amsterdamského magistrátu v úsilí riešiť nadmerný turizmus a zabezpečiť pokoj v štvrti, ktorá je lákadlom pre nedisciplinovaných návštevníkov, a ochranu tamojších sexuálnych pracovníčok. Tie podľa mesta účastníci prehliadok pravidelne obťažujú a fotografujú bez ich súhlasu.

Je neúctivé správať sa k sexuálnym pracovníčkam ako k turistickej atrakcii,” vyjadril sa námestník starostky Amsterdamu Victor Everhardt. Nové opatrenie začne platiť v apríli. Prehliadky štvrte sa však budú môcť uskutočniť, ak budú sprievodcovia dodržiavať nové pravidlá a zo svojich itinerárov vyradia spomínané výklady.

Denne štvrťou prejde 115 sprevádzaných prehliadok. Podľa nedávneho výskumu vysoký počet návštevníkov obťažuje viac ako polovicu obyvateľov a podnikateľov v tejto oblasti. Zakázanie skupinových prehliadok výkladov v takzvanej “štvrti červených lampášov” podľa Everhardta “pomôže zabrániť rušeniu obyvateľov a podnikov“.

Amsterdam sa roky potýka s preplnenými uličkami v historickom centre mesta, kam patrí aj De Wallen.

Viac k témam: Amsterdam, prostitútky
Zdroj: Webnoviny.sk – Amsterdam zakázal prehliadky okolo výkladov s prostitútkami, nie sú turistickou atrakciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Má Amazon slabé kontrolné systémy? Spoločnosť mala v ponuke topánky s rasistickým popisom

Člen britského parlamentu, ktorý si topánky všimol, sa pýta, v ktorom roku vlastne žijeme - 2020 alebo 1720?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *