Home / KULTÚRA / Hudba / Zomrel herec a hudobník David Cassidy, do nemocnice ho priviezli so zlyhaním orgánov

Zomrel herec a hudobník David Cassidy, do nemocnice ho priviezli so zlyhaním orgánov

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Vo veku 67 rokov zomrel v utorok americký herec a spevák David Cassidy. Smutnú správu v mene jeho rodiny potvrdila jeho publicistka Jo-Ann Geffen.

„David zomrel obklopený tými, ktorých miloval, s radosťou v srdci a oslobodený od bolesti, ktorá ho tak dlho trápila,“ uviedla v stanovisku. Rodáka z New Yorku, ktorý začiatkom tohto roka oznámil, že trpí demenciou, minulý týždeň hospitalizovali na Floride pre viacnásobné zlyhanie orgánov.

Odporúčame:
Zomrel Charles Manson, jeden z najznámejších amerických zločincov

David Bruce Cassidy sa narodil 12. apríla 1950. Preslávil sa v seriáli The Partridge Family (1970 – 1974), neskôr účinkoval napríklad v televíznom projekte David Cassidy – Man Undercover (1978 – 1979) či filmoch Instant Karma (1990), The Spirit of ’76 (1996) alebo Popstar (2005).

Debutový album Cherish a jeho nasledovníka Rock Me Baby vydal v roku 1972. S treťou nahrávkou Dreams are Nuthin‘ More than Wishes (1973) sa mu podarilo dobyť UK Chart.

Odporúčame:
Zomrel Malcolm Young, bývalý gitarista a spoluzakladateľ rockovej skupiny AC/DC

Na konte má aj albumy The Higher They Climb (1975), Home Is Where the Heart Is (1976), Romance (1985), Didn’t You Used to Be? (1992) či Old Trick New Dog (1998). Počas svojej hudobnej kariéry predal po celom svete viac ako 30 miliónov nahrávok.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: David Cassidy, spevák, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel herec a hudobník David Cassidy, do nemocnice ho priviezli so zlyhaním orgánov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrel jeden zo zakladateľov legendárnej skupiny Modus Ľubomír „Kyslík“ Stankovský

O úmrtí informovala hudobná skupina na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *