Home / SLOVENSKO / Dezinfekcia Rely+On Virkon účinkuje proti koronavírusu

Dezinfekcia Rely+On Virkon účinkuje proti koronavírusu

7.2.2020 (Webnoviny.sk) –
Vedecké testy potvrdili účinnosť produktu Rely+On Virkon od firmy LANXESS
LANXESS zaznamenal zvýšený dopyt po tomto prípravku v Ázii aj v Európe a optimalizuje výrobné kapacity pre zvýšenie dodávok

Nebezpečný koronavírus sa z Ázie šíri po celom svete. Vlády preto sprísňujú opatrenia na zastavenie nákazy touto pľúcnou chorobou. V obmedzení výskytu choroby hrá úlohu aj firma LANXESS. Proti koronavírusu je účinný dezinfekčný prostriedok na vysokej úrovni Rely+On Virkon, ktorý chemická spoločnosť LANXESS vyvinula. Produkt sa používa na dezinfekciu tvrdých povrchov a zariadení. Môže tak pomôcť znížiť riziko kontaminácie rôznych povrchov, kľučiek dverí, stolov alebo stoličiek v rámci preventívnych opatrení v termináloch verejnej dopravy, letiskách, nemocniciach a ďalších zdravotníckych zariadeniach či v nákupných centrách.

„Po vypuknutí epidémie vidíme zvýšený dopyt po našom výrobku Rely+On Virkon v Číne a ďalších krajinách po celom svete. V súčasnej dobe preto intenzívne pracujeme na optimálnom zladení našich výrobných a logistických kapacít, aby sme do tohto regiónu dodali čo najrýchlejšie väčšie množstvo nášho produktu,“ uvádza Anneliese Bischof, vedúci oddelenia dezinfekčných prostriedkov vo firme LANXESS.

Rely+On Virkon s potvrdenou účinnosťou proti koronavírusu 2019-nCoV

V nezávislých testoch dosiahol Rely + On Virkon inaktiváciu kmeňa koronavírusu pri riedení 1: 100 s desaťminútovou kontaktnou dobou. To zodpovedá skúšobným podmienkam vyžadovaným Agentúrou pre ochranu životného prostredia USA (EPA) a preukazuje účinnosť a vhodnosť Rely + On Virkon pre využitie v praxi. „Z vykonaných testov možno vyvodiť, že Rely + On Virkon je účinný aj proti koronavírusu 2019-nCoV,“ podotýka odborníčka firmy LANXESS Anneliese Bischof.

LANXESS vyvíja širokú škálu chemických zlúčenín pod značkou Virkon. Vyrába ich obchodná jednotka LANXESS Material Protection Products. Tá patrí do segmentu Performance Chemicals spoločnosti LANXESS a v roku 2018 zaznamenala obrat 1,35 miliardy eur.

Špeciálna chémia pomáha brániť šíreniu nebezpečných vírusov

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

LANXESS vyrába aj dva vysokoúčinné dezinfekčné prostriedky pre chov hospodárskych zvierat Virkon S a Virkon LSP, ktoré účinkujú voči vírusu afrického moru ošípaných. Testy účinnosti realizovalo Centre for Animal Health Research (Inštitút pre zdravie zvierat, CISA) v Španielsku. Inštitút v Madride je od roku 2002 referenčným laboratóriom pre africký mor ošípaných v EÚ.

Viac informácií o spoločnosti na https://lanxess.com/

Inzercia

Viac k témam: dezinfekcia, koronavírus, LANXESS, PR, Rely+On, Rely+On Virkon
Zdroj: Webnoviny.sk – Dezinfekcia Rely+On Virkon účinkuje proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Príležitosť pre podnikateľov: Praktické informácie pre efektívnu komunikáciu!

Funkčná komunikácia je v digitálnej dobe nevyhnutnosťou pre každého podnikateľa, ktorý sa pohybuje v online svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *