Home / POLITIKA / Netanjahu: „V utorok spoločne s Trumpom napíšeme históriu.“

Netanjahu: „V utorok spoločne s Trumpom napíšeme históriu.“

„Americký prezident predkladá plán, o ktorom verím, že podporuje naše najdôležitejšie záujmy.‘ 

Predseda vlády Netanjahu pred odletom do Washingtonu, kde sa má stretnúť s americkým prezidentom Trumpom, ktorý sa chystá zverejniť veľmi očakávaný mierový plán, označovaný ako „dohoda storočia“, predniesol prejav.

„Pred piatimi rokmi som odcestoval na kongres vo Washingtone a bol som nútený sa postaviť proti plánu, ktorý predložil americký prezident, pretože som veril, že tento plán ohrozuje najdôležitejšie záujmy Izraela, totiž jeho samotnú existenciu,“ povedal Netanjahu.

„Dnes odlietam do Washingtonu, aby som stál za americkým prezidentom, ktorý predkladá plán, o ktorom verím, že podporuje naše najdôležitejšie záujmy.“

„Za posledné 3 roky som s prezidentom Trumpom, obrovským priateľom Izraela a jeho zamestnancami, o týchto životne dôležitých záujmoch, o našej bezpečnosti a o spravodlivosti, hovoril veľa krát. Zajtra sa s ním stretnem. V utorok spoločne s ním napíšeme históriu.‘

Zdroj: Arutz Sheva – Israel National News

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fínsko sa k NATO formálne pripojí v „nadchádzajúcich dňoch“, proces so Švédskom sa zasekol

Jens Stoltenberg sa optimisticky vyjadril aj v súvislosti so šancami na vstup Švédska, ktoré o členstvo v NATO požiadalo spolu s Fínskom krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *