Home / šport / Futbal / Trojgólový Haaland zažil rozprávkový debut v Dortmunde, Lipsko zdolalo Union Berlín

18.1.2020 (Webnoviny.sk) – Debut ako z rozprávky zažil vo farbách Borussie Dortmund nórsky útočník Erling Haaland. Devätnásťročný rodák z anglického Leedsu sa v sobotňajšom zápase nemeckej I. bundesligy zaskvel hetrikom do siete Augsburgu a pomohol „žlto-čiernym“ k cennému víťazstvu 5:3. Napodobnil tak Gabončana Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorý takisto trikrát skóroval pri svojej dortmundskej premiére.

Haaland nastúpil na ihrisko v 56. minúte, keď za nepriaznivého stavu 1:3 vymenil Lukasza Piszczeka. Následne potreboval iba tri minúty na to, aby si otvoril strelecký účet v novom pôsobisku. Šikovne si nabehol na kolmú prihrávku svojho rovesníka Jadona Sancha a s prispením ľavej žrde prekonal českého brankára Tomáša Koubeka. V 70. min úspešne zakončil rýchly brejk a o deväť minút neskôr spečatil svoj hetrik.

Dortmund si vďaka nórskemu kanonierovi, ktorého získal z rakúskeho Red Bull Salzburg za 20 miliónov eur, udržal 4. miesto tabuľky so stratou štyroch bodoch na vedúce Lipsko. Hneď pri prvej možnej príležitosti a tiež potvrdili slová, ktoré po uskutočnení prestupu povedal športový riaditeľ BVB Michael Zorc. „Haaland má čuch na góly a impozantnú rýchlosť. Vo veku iba 19 rokov je na začiatku neuveriteľne sľubnej kariéry,“ povedal Zorc.

I. bundesliga 2019/2020

18. kolo

Augsburg – Dortmund 3:5 (1:0)
Góly: 34. a 55. Niederlechner, 46. Richter – 59., 70. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sancho

Düsseldorf – Brémy 0:1 (0:0)
Gól: 67. Kastenmeier, ČK: 90.+ Moisander (Brémy, po druhej ŽK)

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trojgólový Haaland zažil rozprávkový debut v Dortmunde, Lipsko zdolalo Union Berlín © SITA Všetky práva vyhradené.