Home / Veda a technika / Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit

Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit

VANDENBERG 19. novembra (WebNoviny.sk) — Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový pokrokový meteorologický satelit. Informovala o tom agentúra AP.

Satelit Joint Polar Satellite System-1 vyštartoval v sobotu z leteckej základne Vandenberg v Kalifornii. Na obežnú dráhu ho vyniesla raketa Delta 2. Jeho cieľom bude zlepšiť presnosť dlhodobých predpovedí počasia.

Odporúčame:
Video: Astronautom na vesmírnu stanicu ISS dorazila zmrzlina a pizza

Satelit je prvým zo štyroch družíc novej generácie vyvinutých pre Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) a Národný úrad pre oceán a atmosféru (NOAA).

Okolo Zeme bude od póla k pólu krúžiť 14-krát za deň, pričom umožní presnejšie predpovede nepriaznivých poveternostných javov s predstihom troch až siedmich dní. Okrem toho má prispieť aj ku zlepšeniu krátkodobých predpovedí počasia, ako aj k výskumu klímy a dynamiky oceánov.

Viac k témam: NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír, NOAA Národný úrad pre oceán a atmosféru, USA, Veda a technika, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Spojené štáty vypustili na polárnu obežnú dráhu nový meteorologický satelit © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Európsky teleskop Euclid úspešne vyslali za objavovaním tajomného temného vesmíru

Euclid mal pôvodne štartovať na ruskej rakete z Francúzskej Guyany v Južnej Amerike, hlavného európskeho kozmodrómu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *