nedeľa , 12 júla 2020
Home / SLOVENSKO / Obžalovaný Kočner údajne falšoval dôkazy pre oligarchu Širokého a to priamo na prokuratúre

Obžalovaný Kočner údajne falšoval dôkazy pre oligarchu Širokého a to priamo na prokuratúre

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Obžalovaný podnikateľ Marian K. mal falšovať dôkazy v prípade, v ktorom figuroval oligarcha Juraj Široký. Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu. Všetko sa pritom malo diať priamo na generálnej prokuratúre a pravdepodobne, s vedomím Dobroslava Trnku.

S informáciou v utorok prišiel spravodajský portál televízie Markíza tvnoviny.sk. Marian K. v súčasnosti čelí obžalobe z objednávky vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Keď sa pred štyrmi rokmi Marian K. stretol s podnikateľom Michalom Suchobom, rozhovor s ním si nahral. Spolu mali rozoberať problémy Mariana K. s daňami a ovplyvňovanie kontrol, no reč prišla aj na Juraja Širokého,“ píše spomínaný portál.

Marian K. na nahrávke hovorí, ako Širokému v minulosti pomohol, keď sa mali vyšetrovatelia zaujímať o jeho účty vo Švajčiarsku. „Marian K. už stíšeným hlasom dodáva, ako Širokému sľúbil, že tento problém vybaví. A podľa nahrávky ho vybavil na generálnej prokuratúre, ktorej v tom čase šéfoval kamarát Mariana K. Drobroslav Trnka,“ informuje portál. Juraj Široký uviedol, že Marian K. preňho nikdy nič nevybavoval.

Viac k témam: falšovanie dokumentov, Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – Obžalovaný Kočner údajne falšoval dôkazy pre oligarchu Širokého a to priamo na prokuratúre © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nominovať do súdnej rady zo strany ústavných činiteľov len nesudcov, je podľa právnika dobrý krok

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predstavila reformu ústavného zákona v oblasti justície, na základe ktorej bude môcť Národná rada SR, prezidentka a vláda do Súdnej rady SR nominovať len nesudcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *