streda , 15 júla 2020
Home / šport / Futbal / Video: Pred 50 rokmi strelil Pelé gól označovaný aj ako „O Milésimo“

Video: Pred 50 rokmi strelil Pelé gól označovaný aj ako „O Milésimo“

19.11.2019 (Webnoviny.sk) – Podľa Medzinárodnej federácie futbalových historikov a štatistikov (IFFHS) nastrieľal Brazílčan Pelé v priebehu hráčskej kariéry (1956-1977) dovedna 1281 gólov vrátane zásahov v priateľských a neoficiálnych stretnutiach. Jubilejný s prívlastkom tisíci dosiahol presne pred 50 rokmi – 19. novembra 1969.

Gól označovaný aj ako “O Milésimo” zaznamenal v zápase proti Vasco da Gama, bolo to na bájnej Maracane a strelil ho z pokutového kopu.

“Cítil som sa vtedy ako sám proti celému svetu,” zaspomínal si pred rokmi na tento očakávaný moment v podaní Pelého niekdajší argentínsky brankár Vasco da Gama Edgardo Norberto Andrada, ktorý odišiel na večnosť pred niečo vyše dvomi mesiacmi – 4. septembra. Citoval ho aj web iDNES.cz.

Pelé sa počas kariéry stal trikrát majstrom sveta (1958, 1962 a 1970). Dlhé roky bol verný jedinému klubu FC Santos, až tesne pred futbalovým dôchodkom odišiel do New Yorku Cosmos v USA. Mnohí mu dodnes nepovedia inak ako “futbalový kráľ”.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Pred 50 rokmi strelil Pelé gól označovaný aj ako „O Milésimo“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mužstvo trénera Pepa Guardiolu si zahrá aj v budúcej sezóne Ligy majstrov, vyhlo sa trestu UEFA

Niektoré obvinenia UEFA z porušenia pravidiel financovania z obdobia niekoľkých rokov boli označené za premlčané.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *