Home / šport / Futbal / Bayern Mníchov v I. bundeslige deklasoval Dortmund, Duda pri nezdare Herthy sedel na lavičke

9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalistom Borussie Dortmund sa v mníchovskej Alianz Arene v ostatných sezónach absolútne nedarí. Od sezóny 2015/2016 zakaždým inkasovali na pôde Bayernu Mníchov v ligovom zápase aspoň štyri góly a sobotňajší šláger I. bundesligy nebol výnimkou. Bavori potešili svojich priaznivcov triumfom 4:0 a v tabuľke sa vyšvihli na priebežnú tretiu priečku so ziskom 21 bodov.

Skóre stretnutia otvoril už v 17. min poľský kanonier Robert Lewandowski. Rodák z Varšavy napol sieť aj v 76. min, dokopy nastrieľal v tejto sezóne už 16 ligových gólov a v každom z doterajších jedenástich kôl dokázal skórovať. Okrem neho si vylepšil štatistiky aj vo výbornej forme hrajúci Serge Gnabry a dielo zkazy z pohľadu Dortmundu dokonal desať minút pred koncom vlastným gólom Mats Hummels.

Dortmund prišiel o sedemzápasovú ligovú neporaziteľnosť a z metropoly Bavorska si odviezol ďalší debakel. V posledných piatich ligových súbojoch prehral v Allianz Arene 1:5, 1:4, 0:6, 0:5 a 0:4. Navyše, už v prvom polčase musel odstúpiť zo zápasu anglický reprezentant Jadon Sancho.

I. bundesliga 2019/2020

11. kolo – sobota

Hertha Berlín – Lipsko 2:4 (1:2)
Góly: 32. Mittelstädt, 90.+ Selke – 38. a 90.+ Werner, 45.+ Sabiltzer, 86. Kampl
Ondrej Duda (Hertha Berlín) sedel na lavičke náhradníkov

Mainz – Union Berlín 2:3 (0:2)
Góly: 81. Onisiwo, 90.+ Brosinski – 30. Ingvartsen, 45.+ a 51. S. Andersson

Paderborn – Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 41. Max

Schalke 04 – Düsseldorf 3:3 (1:0)
Góly: 33. D. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar – 62., 74. a 85. Hennings (prvý z pok. kopu)

Bayern Mníchov – Dortmund 4:0 (1:0)
Góly: 17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80. Hummels (vlastný)

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Bayern Mníchov v I. bundeslige deklasoval Dortmund, Duda pri nezdare Herthy sedel na lavičke © SITA Všetky práva vyhradené.