streda , 15 júla 2020
Home / POLITIKA / Urobí si predseda DANKO v parlamente PORIADOK ?

Urobí si predseda DANKO v parlamente PORIADOK ?

Viem, že hlavná téma dnešných dní sú nahrávky dialóg Kočner versus Trnka a opäť slávna Gorila, ale týmto veciam sa teraz venovať nebudem, pretože pod rúškom tejto „čiernej“ smršti si mnohí hocičo dovolia.

Spomeniem iba jednu včerajšiu tlačovú besedu z parlamentu. Bola to tlačovka koaličných strán PS/Spolu, ako ju oficiálne uviedla jedna pre verejnosť neznáma slečna, pravdepodobne hovorkyňa! Zarazila ma však jedna vec. Uskutočnila sa na pôde parlamentu a navyše pred stenou s logami Národnej rady Slovenskej republiky, kde vídavam stáť vždy iba poslancov parlamentu a zástupcov parlamentných strán. Včera som mal asi vidiny, keď na vyhradenom mieste pre našich zákonodarcov stál a prihováral sa občan Truban a nezaradený poslanec Beblavý, ktorí vystupovali za neparlamentné strany v koalícii PS/Spolu!!! Obaja vehementne očierňujú vládnu koalíciu a hlavne stranu SMER z nekalostí, zlodejín, podvodov, tunelovania a mafiánstva a vyhlasujú, vykrikujú a presadzujú, aby sa do našej politiky dostala slušnosť a sami porušujú princípy slušného správania sa a dodržiavania pravidiel. Akým právom nie poslanec, ale občan Truban vystupoval ako poslanec Národnej rady a akým právom tu rečnil poslanec Beblavý za neparlamentnú stranu Spolu a to aj so svojimi suitami??? Vari tieto strany oficiálne sedia v kreslách v auditóriu? Pokiaľ viem, doteraz mala koalícia spomínaných strán tlačové besedy pri múre Národnej rady. Tam môže mať každý – teda aj „ledabolo upravený“ občan Truban a aj s jednou červenou ponožkou, bez saka i s rozopnutou košeľou. Pred banerom Národnej rady, kde požívajú rečníci imunitu na svoje výroky, môžu vystupovať iba poslanci NRSR.

A tak sa pýtam, aké opatrenia urobí vedenie parlamentu a konkrétne predseda Danko, aby sa takáto a rovnako aj situácia z predvčerajška, keď sa trnavský gauner z OĽaNO začal neprístojne správať na tlačovke SMERu, ktorého predseda ju potom vzápätí ukončil. Pýtam sa, čo robila v oboch prípadoch ochranka v parlamente, keď nezakročila.

A klinec všetkému dodala v popoludňajších správach vo svojom vstupe z parlamentu redaktorka spravodajstva STV Bodová, ktorá nás informovala, že najstaršia strana na Slovensku Demokratická strana je opäť v parlamente v súvislosti so vstupom do strany odídencami z SAS. Rozmýšľam nad tým, či mám znenazdajky tak silného Alzheimera, že si nepamätám, že sme mali doplňujúce voľby a či vôbec posledné parlamentné voľby ešte platia, alebo ich už „demokraticky“ zrušili? Čiže sme sa nenazdali a v parlamente máme zrazu o tri strany viac.“To jsou nám ale věci“ povedal by Hurvínek. Naozaj je náš parlament fackovací panák bez noriem, kde si každý môže robiť to, čo sa mu zachce a zapáči? Asi áno, veď o tom je demokracia – každý môže všetko a môže aj na všetko kašlať!!!

Pavel Jacz

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko ako celosvetový unikát?

Slovenská republika získala podľa môjho názoru celosvetový unikát. Ku všetkej úcte my totiž už nemáme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *