Home / EKONOMIKA / Zo slovenských lekární sťahujú konkrétnu šaržu lieku KARON

Zo slovenských lekární sťahujú konkrétnu šaržu lieku KARON

BRATISLAVA 10. novembra (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z distribučných spoločností a lekární liek KARON, sol inj 1×0,2 ml+9,8 ml (amp.skl.).

Ako ústav uviedol na svojej webovej stránke, konkrétne ide o predmetnú šaržu 2010216. „Dôvodom stiahnutia uvedenej šarže lieku z trhu je nesúlad so schválenou špecifikáciou v parametri – čistota,“ zdôvodnil ŠÚKL.

Odporúčame:
Zo slovenských lekární sťahujú niektoré šarže lieku Cholagol

Liek KARON obsahuje alprostadil, obdobu telu vlastnej látky nazývanej prostaglandín E1. „Alprostadil spôsobuje rozšírenie ciev a používa sa na liečbu porúch erekcie (tzv. erektilná dysfunkcia) rôzneho pôvodu u dospelých mužov,“ objasnil ústav. Zároveň ŠÚKL ubezpečuje, že dostupnosť liečby týmto nariadením ohrozená nie je, na trhu sú pacientom k dispozícii lieky v inej liekovej forme.

Viac k témam: liek KARON, lieky, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL)
Zdroj: Webnoviny.sk – Zo slovenských lekární sťahujú konkrétnu šaržu lieku KARON © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odložiť voľby na september bolo podľa Šimečku chybou. Strany vyzýva, aby spolupracovali aspoň pri čerpaní z Plánu obnovy

 Zdôraznil, že nesmieme dovoliť, aby pokračujúci chaos a konflikty premárnili miliardy, ktoré sú určené pre budúcnosť krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *