Home / SVET / Francúzsky prezident Emmanuel Macron nečakane navštívil Saudskú Arábiu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nečakane navštívil Saudskú Arábiu

PARÍŽ 10. novembra (WebNoviny.sk) – Libanonský premiér Saad Harírí je podľa francúzskeho ministra zahraničia slobodný a Saudská Arábia ho nedrží v zajatí. Minister Jean-Yves Le Drian v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Europe-1 v piatok uviedol, že podľa jeho informácií, Harírího nezadržiavajú a môže sa slobodne pohybovať.

Odporúčame:
Saudská Arábia nezadržiava Saada Harírího, tvrdí francúzsky minister

Dohady o obmedzení politikovej slobody sa objavili po tom, ako nedávno ohlásil rezignáciu na post premiéra. Urobil tak v televízii počas návštevy Saudskej Arábie. Odvtedy sa do svojej krajiny nevrátil.

Le Drian však povedal, že Harírí tento týždeň vycestoval do Spojených arabských emirátov, odkiaľ sa vrátil naspäť do Saudskej Arábie a je len na ňom, čo bude ďalej robiť. Ministrova kancelária neobjasnila, odkiaľ má informácie týkajúce sa premiéra.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Saad Hariri, Saudská Arábia
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky prezident Emmanuel Macron nečakane navštívil Saudskú Arábiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stíhačky MiG-29 už chránia oblohu nad Charkovom, uviedla Kondratjuková v slovenskom parlamente

Olena Kondratjuková tiež zdôraznila, že Ukrajina navrhla svoj vlastný mierový vzorec, ktorý sa začína stiahnutím ruských síl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *