Home / SVET / V Naí Dillí smog neustupuje, opäť začnú obmedzovať autá

V Naí Dillí smog neustupuje, opäť začnú obmedzovať autá

NAÍ DILLÍ 10. novembra (WebNoviny.sk) – V indickom hlavnom meste Naí Dillí opäť obmedzia počet áut, aby tak znížili úroveň znečistenia ovzdušia. Radnica v dňoch 13. – 17. novembra uplatní opatrenia, na základe ktorých sa budú osobné autá v meste striedať podľa toho, či majú párne alebo nepárne číslo na štátnej poznávacej značke. Rovnaké opatrenia už prijala minulý rok, nie je však jasné, či pomohli znížiť znečistenie ovzdušia.

Úroveň znečistenia ovzdušia na niektorých miestach v Naí Dillí je 30-krát väčšia ako odporúča Svetová zdravotnícka organizácia. Šéf tamojšej samosprávy Arvind Kedžrival nazval mesto „plynovou komorou“ a uviedol, že vláda už podnikla viaceré kroky k ochrane ovzdušia. Medzi ne patria napríklad dočasné zastavenie stavebných prác a zvyšovanie poplatkov za parkovné, ktoré by mali odradiť vodičov od používania áut.

Odporúčame:
Video: Na budovu opery v Sydney vyliezli aktivisti protestujúci proti zlému zaobchádzaniu s utečencami

Experti tvrdia, že vlaňajšie opatrenia mali na znečistenie vzduchu slabý vplyv, no znížili v meste chronickú dopravnú zápchu. Počas prevádzkového obdobia obmedzení bola vlani mimo dillíjských ciest tretina z troch miliónov tamojších osobných automobilov.

Na znečistení ovzdušia sa v meste podpisuje aj nízka rýchlosť vetra, prach zo stavieb, spaľovanie odpadu či pyrotechnika používaná počas festivalov. Úroveň znečistenia sa v Naí Dillí v zime zhoršuje aj v dôsledku ohňov, ktoré zakladajú farmári v neďalekých štátoch Pandžáb a Harijána na prečistenie polí.

Viac k témam: doprava, nai dilli, znečistenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Naí Dillí smog neustupuje, opäť začnú obmedzovať autá © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelenskyj naznačil scenár následkov, ak ukrajinská armáda príde o Bachmut

Ak by Ukrajinci v Bachmute prehrali, tlak z porážky by prišiel veľmi rýchlo. A to nielen od medzinárodného spoločenstva, ale aj od jeho vlastnej krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *