Home / SLOVENSKO / Ficova vláda o obrnených vozidlách nerozhodla, bod z rokovania vypustili

Ficova vláda o obrnených vozidlách nerozhodla, bod z rokovania vypustili

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu nakoniec nerokovala o návrhu na realizáciu dodávok bojových obrnených vozidiel 8×8 a bojových a viacúčelových vozidiel 4×4.

Bod bol z rokovania vlády vypustený, o materiáli totiž prerušila ešte predtým rokovanie Bezpečnostná rada SR. Rezort obrany materiál predkladal v utajenom režime, bližšie podrobnosti preto nie sú známe.

Odporúčame:
Výber obrnených vozidiel pre vojakov musí byť podľa OĽaNO transparentný

Nové vozidlá by mali nahradiť najmä vozidlá BVP-1 a OT 64, ide o techniku, ktorá má v priemere niekoľko desiatok rokov a stále stúpajú náklady na jej udržanie. So zámerom nákupu novej techniky pre pozemné sily vláda súhlasila už v máji. Spolu by sa malo do roku 2029 kúpiť 485 vozidiel a celkové náklady rezort obrany odhaduje na približne 1,2 mld. eur.

V polovici októbra Denník N informoval, že ministerstvo obrany chce nakúpiť fínske transportéry Patria. Do obchodu by mohli byť zapojené aj strojárne v Krupine, ktoré donedávna ovládala Slavia Capital.

Viac k témam: Bezpečnostná rada SR, Ministerstvo obrany SR, Ozbrojené sily SR, Slavia Capital, transportéry Patria, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ficova vláda o obrnených vozidlách nerozhodla, bod z rokovania vypustili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lučenec má za sebou víkend plný zábavy a športu, Kaufland tu otvoril štrnásty K Park

Ďalšie slovenské mesto získalo moderný športovo-oddychový areál s lezeckou stenou, streetbalovým ihriskom či plochou pre skateboardistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *