Home / Veda a technika / NASA vypísala súťaž na názov záhadného telesa na okraji Slnečnej sústavy

NASA vypísala súťaž na názov záhadného telesa na okraji Slnečnej sústavy

MYS CANAVERAL 7. novembra (WebNoviny.sk) – Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) hľadá vhodný názov pre záhadné teleso na okraji našej Slnečnej sústavy, ku ktorému smeruje sonda New Horizons.

Objekt je teraz známy iba pod súpisným názvom (486958) 2014 MU69 a je to malé ľadové teleso vzdialené 6,5 miliardy kilometrov od Zeme.

Odporúčame:
Z Havaju sa stane svetová jednotka vesmírneho výskumu, postavia tu najväčší teleskop

Podľa niektorých vedcov by to mohli byť dokonca až dve telesá, ktoré na seba narazili v dôsledku príťažlivosti alebo okolo seba rotujú. V tom prípade bude NASA na ich pomenovanie potrebovať až dva názvy.

Uzávierka podávania návrhov je 1. decembra, presne mesiac pred tým, ako okolo tohto telesa preletí sonda New Horizons. Tá si už splnila svoju hlavnú misiu, keď 14. júla 2015 preletela okolo Pluta a odvtedy smeruje práve k objektu (486958) 2014 MU69.

Viac k témam: NASA Národný úrad pre letectvo a vesmír, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk – NASA vypísala súťaž na názov záhadného telesa na okraji Slnečnej sústavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Musk chce kúpou Twitteru pomôcť ľudstvu, kde sa dá povedať čokoľvek bez následkov

Správa pre inzerentov zverejnená vo štvrtok na Twitteri prišla deň pred Muskovým konečným termínom na uzavretie kúpy spoločnosti za 44 miliárd dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *