Home / šport / Cyklistika / Slovák Tybor bojoval v pretekoch Pohár karpatských kuriérov o triumf, Mahďar skončil v Top 30

20.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský cyklista Patrik Tybor obsadil druhé miesto v jednorazových pretekoch Pohár karpatských kuriérov kategórie UCI 1.2 v Poľsku.

Skúsený pretekár Dukly Banská Bystrica v cieli zaostal o 28 sekúnd za víťazným Nemcom Johnom Mandryschom (P&S Metalltechnik), s ktorým sa predtým ocitol v úniku.

Tybor si pripísal 30 bodov do rebríčka UCI. Preteky so štartom v Jedlicziach a cieľom v mestečku Rymanów-Zdrój na juhu Poľska merali 140,2 km. Druhý najlepší zo Slovákov bol Martin Mahďar na 29. mieste.

Viac k témam: Pohár karpatských kuriérov, VŠC Dukla Banská Bystrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovák Tybor bojoval v pretekoch Pohár karpatských kuriérov o triumf, Mahďar skončil v Top 30 © SITA Všetky práva vyhradené.