Home / šport / Futbal / Slovan na Tehelnom poli deklasoval ViOn, Žilina mala z jasného zápasu Fortuna ligy drámu

10.8.2019 (Webnoviny.sk) – Štvrtý zápas a štvrté víťazstvo. To je doterajšia bilancia futbalistov Slovana Bratislava a MŠK Žilina vo Fortuna lige 2019/2020, v ktorej okupujú po 4. kole prvé dve priečky.

Lídrom je naďalej Slovan Bratislava, ktorý nedal na svojom štadióne šancu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Slovan s najlepším útokom

Súpera načal v 37. min Holman, upokojujúci druhý gól pridal krátko po zmene strán Suchockij, na 3:0 zvýšil Nono a konečnú podobu výsledku dal z penalty Strelec. Slovanisti majú vďaka trinástim streleným gólom najlepšiu ofenzívu v súťaži.

Žilinskí zverenci trénera Jaroslava Kentoša zvíťazili v sobotu na ihrisku MFK Ružomberok 3:2 (3:0). „Šošoni“ mali vydarený vstup do stretnutia, keď už v 3. min otvoril gólový účet Sluka, v 27. min zvýšil na 2:0 Bernát a tesne pred prestávkou upravil na 3:0 pre hostí Boženík.

Z jasného duelu však bola po zmene strán dráma, lebo domáci v priebehu piatich minút znížili vďaka Takáčovi a Kostadinovovi na 2:3. Ružomberčanom sa v zostávajúcom čase už vyrovnať nepodarilo, a tak sú už tri duely bez plného bodového zisku.

Prvé výhry troch tímov

Tri tímy sa v sobotu prvýkrát v sezóne tešili z ligových víťazstiev. Najľahšie sa k nemu dopracovali hráči MFK Zemplín Michalovce, keď do siete FK Senica nastrieľali tri góly už v I. polčase.

Dramatický duel s rozuzlením v nadstavenom čase predviedli futbalisti AS Trenčín, ktorí otočili vývoj proti FC DAC 1904 Dunajská Streda z 0:1 na 2:1, pričom víťazný zásah si pripísal útočník Čatakovič.

FC Nitra sa v susedskom derby proti ŠKF iClinic Sereď dostal do trojgólového vedenia. Záverečnú štvrťhodinu zdramatizovali dva seredské góly, ale mužstvo spod Zobora už víťazstvo 3:2 nepustilo zo svojich

Fortuna liga 2019/2020

4. kolo – sobota

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:3 (0:3)
Góly: 54. Takáč, 58. Kostadinov – 3. Sluka, 27. Bernát, 41. Boženík

MFK Zemplín Michalovce – FK Senica 3:0 (3:0)
Góly: 9. Trusa, 27. Carillo, 43. Žofčák

FC Nitra – ŠKF iClinic Sereď 3:2 (1:0)
Góly: 49. a 67. Ristovski (druhý z pok. kopu), 30. Chobot – 75. Špehar, 78. Jureškin

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:0 (1:0)
Góly: 35. Holman, 47. Suchockij, 65. Nono, 84. Strelec (z pok. kopu)

AS Trenčín – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:1)
Góly: 54. Zubairu, 90.+ Čatakovič – 19. K. Vida

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan na Tehelnom poli deklasoval ViOn, Žilina mala z jasného zápasu Fortuna ligy drámu © SITA Všetky práva vyhradené.