nedeľa , 31 mája 2020
Home / SLOVENSKO / Foto: Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá Tatra, budú slúžiť v piatich vojenských útvaroch

Foto: Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá Tatra, budú slúžiť v piatich vojenských útvaroch

9.8.2019 (Webnoviny.sk) – Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, Michalovciach, Nemšovej, Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch.

Nová technika

Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

„To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal pri príležitosti odovzdania vozidiel minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Veliteľ Pozemných síl Ozbrojených síl SR generálmajor Jindřich Joch ocenil kroky rezortu obrany v oblasti modernizácie. „Na to, aby sme boli pripravení plniť úlohy obrany štátu, potrebujeme nielen bojovú, ale aj dopravnú techniku, ktorá bude spĺňať štandardy v oblasti balistickej ochrany a všetky štandardy Severoatlantickej aliancie (NATO),” povedal.

Dodajú ešte sedem kusov

Zároveň zdôraznil, že nová moderná technika nie je určená iba na prípravu jednotiek, ale predovšetkým pre obranu Slovenskej republiky. Obstaranie vozidiel Tatra pre príslušníkov Ozbrojených síl SR je realizované v zmysle zmluvy z roku 2015.

Profesionálnym vojakom bolo v tomto roku dodaných deväť kusov vozidiel Tatra v rôznych modifikáciách, pričom je do konca roka 2019 plánované dodanie ďalších siedmych kusov vozidiel tohto typu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Minister Gajdoš odovzdal Ozbrojeným silám SR deväť nových vozidiel Tatra

Viac k témam: Ozbrojené sily SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové vozidlá Tatra, budú slúžiť v piatich vojenských útvaroch © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V obci našli bombu z druhej svetovej vojny, zneškodnil ju pyrotechnik (video)

Bombu našli počas vykonávania výkopových prác na záhrade z jedného z rodinných domov v obci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *