Home / SVET / Premiéra Harírího prinútila odstúpiť Saudská Arábia, tvrdí Hizballáh

Premiéra Harírího prinútila odstúpiť Saudská Arábia, tvrdí Hizballáh

BEJRÚT 6. novembra (WebNoviny.sk) – Libanonského premiéra Saada Harírího prinútila odstúpiť Saudská Arábia. Povedal to v nedeľu šéf libanonského militantného hnutia Hizballáh Hasan Nasralláh. Vyjadril sa tak deň po prekvapivej rezignácii premiéra počas televízneho vystúpenia a zároveň vyzval na zachovanie pokoja.

Odporúčame:
V Saudskej Arábii zatkli jedenásť princov a desiatky bývalých ministrov

Nasralláh Saudskú Arábiu obvinil, že napísala Harírího rezignačný list a prinútila ho prečítať v saudskoarabskej televízii. Podľa jeho slov tiež nie je isté, či premiéra nezadržiavajú proti jeho vôli. Rijád však tieto obvinenia odmieta.

Harírí v televízii v sobotu vyhlásil, že sa bojí o svoj život a atmosféra v jeho krajine je podľa neho podobná tej, ktorá v roku 2005 predchádzala zabitiu jeho otca, premiéra Rafíka Harírího. Irán, ktorý je spojencom Hizballáhu, obvinil zo zasahovania do vnútorných záležitostí Libanonu i ďalších krajín. Saad Harírí vykonával svoj druhý mandát premiéra od roku 2016.

Viac k témam: Libanon, Saad Hariri
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiéra Harírího prinútila odstúpiť Saudská Arábia, tvrdí Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí

Podľa OVD-Info väčšiu časť ľudí zadržali na mítingoch na počesť Navaľného a niekoľkých na protivojnových protestoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *