Home / SVET / Počet obetí tajfúnu Damrey stále stúpa, prudké dažde a povodne pretrvávajú

Počet obetí tajfúnu Damrey stále stúpa, prudké dažde a povodne pretrvávajú

HANOJ 6. novembra (WebNoviny.sk) – Tajfún Damrey, ktorý cez víkend zasiahol Vietnam, si v krajine vyžiadal najmenej 44 obetí na životoch. Devätnásť osôb je nezvestných, medzi nimi sú aj deviati členovia posádky nákladnej lode, ktorá sa potopila pri pobreží provincie Khanh Hoa.

Ako v pondelok informoval vietnamský úrad pre zvládanie katastrof, rozsiahle povodne, ktoré živel spôsobil, už zničili alebo poškodili 116-tisíc domov.

Odporúčame:
Video: Vietnam pustošil tajfún Damrey, vyžiadal si desiatky obetí

Damrey zasiahol Vietnam v sobotu a počas víkendu úplne ustal. Krajinu budú aj napriek tomu podľa predpovedí naďalej sužovať prudké dažde a povodne, tvrdí úrad pre zvládanie katastrof.

Zasiahnuté oblasti zahŕňajú mesto Danang, kde sa bude konať ekonomický samit, na ktorom sa zúčastnia prezidenti Donald Trump, Vladimir Putin, Si Ťin-pching a ďalší. Historické mesto Hoi An, ktoré počas podujatia majú navštíviť manželky politických lídrov, podľa tamojších obyvateľov zažilo najhoršie povodne za uplynulé desaťročia.

Viac k témam: počasie, tajfún, Vietnam
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí tajfúnu Damrey stále stúpa, prudké dažde a povodne pretrvávajú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *