Home / KULTÚRA / Film a TV / Netflix prerušil vzťahy s hercom Kevinom Spaceym, neodvysiela ani pripravovaný film

Netflix prerušil vzťahy s hercom Kevinom Spaceym, neodvysiela ani pripravovaný film

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Netflix prerušila všetky vzťahy s americkým hercom Kevinom Spaceym, ktorý čelí viacerým obvineniam zo sexuálneho obťažovania.

Odporúčame:
Herec Lou Diamond Phillips skončil za mrežami, šoféroval pod vplyvom alkoholu

Spoločnosť predtým vyhlásila, že prerušuje nakrúcanie šiestej série seriálu Dom z kariet (2013-2017) a bude rokovať s tvorcami o jeho ďalšom pokračovaní. Netflix takisto neodvysiela pripravovaný film Gore, v ktorom sa mal 58-ročný herec ukázať ako spisovateľ Gore Vidal.

„Netflix sa nebude podieľať na ďalšej produkcii seriálu Dom z kariet s Kevinom Spaceym. Rozhodli sme sa, že nebudeme pokračovať ani v príprave filmu Gore, ktorý je vo fáze postprodukcie a na ktorom sa Kevin Spacey podieľal ako herec a producent,“ povedal zástupca Netflixu.

Spacey koncom októbra vyhlásil, že je gej. Urobil tak v reakcii na obvinenie herca Anthonyho Rappa, ktorý uviedol, že ho ako 14-ročného starší herec sexuálne obťažoval. Neskôr sa pridali aj obvinenia od ďalších mužov.

Odporúčame:
 Zomrel herec Jean Rochefort známy z filmovej série o markíze Angelike

Kevin Spacey má na konte dve ceny americkej Akadémie filmových umení a vied. V kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe ho ocenili za kriminálny triler Zvyčajní podozriví (1995) a v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za drámu Americká krása (1999).

Známy je aj z filmov Smrtiaca epidémia (1995), Sedem (1995), L. A. – Utajené skutočnosti (1997), Vyjednávač (1998), Svet podľa Prota (2001), Pobrežné správy (2001), Život Davida Galea (2003), Superman sa vracia (2006), Muži, čo čumia na kozy (2009), Šéfovia na zabitie (2011) alebo Šéfovia na zabitie 2 (2014).

Od roku 2013 účinkoval v spomínanom seriáli Dom z kariet, vďaka ktorému získal v roku 2015 svoj prvý Zlatý glóbus a v rokoch 2015 a 2016 tiež dve Screen Actors Guild Awards. Pôsobil ako umelecký riaditeľ londýnskeho divadla The Old Vic. Za prínos britskému divadlu mu predvlani udelili špeciálnu divadelnú cenu Laurencea Oliviera.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: filmový herec, Kevin Spacey, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Netflix prerušil vzťahy s hercom Kevinom Spaceym, neodvysiela ani pripravovaný film © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do 15. apríla môžete hlasovať o divácku cenu ocenenia Slnko v sieti, slávnostný galavečer sa uskutoční 26. apríla

Diváci si môžu svojho favorita vybrať spomedzi 24 snímok z roku 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *