Home / SVET / Irán oslavoval obsadenie veľvyslanectva USA, predstavili raketu s doletom dvetisíc kilometrov

Irán oslavoval obsadenie veľvyslanectva USA, predstavili raketu s doletom dvetisíc kilometrov

TEHERÁN 4. novembra (WebNoviny.sk) – Irán v sobotu predstavil raketu kategórie zem – zem. Urobili tak v rámci spomienky na začiatok rukojemníckej drámy z roku 1979, počas ktorej Iránci zadržiavali 444 dní na americkej ambasáde v Teheráne 52 amerických občanov.

V okolí niekdajšej ambasády, ktorá slúži ako kultúrne centrum, sa zhromaždili tisíce ľudí. Na mieste vystavili aj spomínanú raketu, ktorá má dolet dvetisíc kilometrov. Dav skandoval heslá ako „Preč s USA“ alebo „Smrť Izraelu“. Štátna televízia uviedla, že podobné stretnutia sa konali aj v iných mestách.

Odporúčame:
Iránsky prezident sa odmietol stretnúť s Trumpom

Americký prezident Donald Trump nedávno odmietol znovu potvrdiť jadrovú dohodu s Iránom a zároveň oznámil zavedenie nových sankcií voči tejto krajine.

Sekretár Najvyššej rady národnej bezpečnosti Ali Shamkhani vyhlásil, že spojenci USA vedia, že Trump nemá moc na to, aby zrealizoval svoje úmysly, pričom Spojené štáty americké označil za nepriateľa Iránu. Americká vláda v súčasnosti nemá žiadne diplomatické vzťahy s krajinou.

Viac k témam: Donald Trump, Irán, raketa, sankcie proti Iránu
Zdroj: Webnoviny.sk – Irán oslavoval obsadenie veľvyslanectva USA, predstavili raketu s doletom dvetisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *