Home / EKONOMIKA / Hnutie OĽaNO má za predsedu Matoviča, Remišová o zmene neuvažuje

Hnutie OĽaNO má za predsedu Matoviča, Remišová o zmene neuvažuje

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – Hnutie OĽaNO neuvažuje o zmene svojho predsedu. Ako povedala pre agentúru SITA poslankyňa NR SR Veronika Remišová, hnutie má predsedu a stále ním je Igor Matovič. O tom, či by pozíciu predsedu prevzala uviedla, že keď táto otázka bude aktuálna, bude nad tým rozmýšľať.

„Momentálne sa naplno sústredím na to, čo je podstatné, presadzovanie našich riešení na zlepšenie Slovenska, boj proti korupcii a dobré výsledky nášho hnutia,“ povedala.

Súdržnosť hnutia

Skutočnosť, že sa Matovič nezúčastňuje rokovaní parlamentu rešpektuje ako jeho osobné rozhodnutie, ktoré neovplyvňuje súdržnosť hnutia.

„Spoločne diskutujeme o aktuálnych témach a prioritách hnutia. Momentálne sme sa naplno sústredili na regionálnu kampaň. Podarilo sa nám vybudovať regionálnu sieť, takisto máme v regiónoch aktívnych dobrovoľníkov a podporovateľov, ktorí s nami spolupracujú,“ priblížila poslankyňa s tým, že vládnej strane Smer-SD sa dlhodobo nedarí pozdvihnúť regióny.

Rozdiely medzi krajinami

Máme jedny z najväčších rozdielov medzi vyspelými krajinami sveta. V niektorých okresoch je každý piaty človek nezamestnaný, ľudia majú nízke mzdy. Je to hanba a vizitka desaťročnej vlády Smeru,“ uviedla.

Odporúčame:
Matovič vypovedal ohľadom predaja firmy regionPRESS, Lipšic označil postup polície za šikanu

Podľa nej Smer prebral do sociálneho balíčka návrhy hnutia OĽaNO ako napríklad príplatky za prácu v noci a počas víkendov. „Zároveň však navrhuje príspevok na podporu mobility za prácou, čo len urýchľuje vyľudňovanie regiónov. My presadzujeme riešenia, aby sa pracovné príležitosti tvorili tam, kde žijú ľudia. Našou prioritou je, aby ľudia v regiónoch mali dôstojný život, pretože ak nebudú prosperovať regióny, nebude prosperovať ani Slovensko,“ uzavrela.

Viac k témam: Igor Matovič, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Veronika Remišová
Zdroj: Webnoviny.sk – Hnutie OĽaNO má za predsedu Matoviča, Remišová o zmene neuvažuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku atakuje magickú hranicu, Indov u nás pracuje viac ako Poliakov

Suverénne najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *