Home / SVET / Carles Puigdemont vyzval separatistické strany Katalánska k zjednoteniu

Carles Puigdemont vyzval separatistické strany Katalánska k zjednoteniu

BRUSEL 4. novembra (WebNoviny.sk) – Bývalý katalánsky prezident Carles Puigdemont vyzval všetky politické strany Katalánska bojujúce za osamostatnenie sa od Španielska k zjednoteniu v súvislosti s regionálnymi voľbami, ktoré sa budú konať 21. decembra.

„Všetci demokrati by sa mali teraz zjednotiť za Katalánsko, za slobodu politických väzňov a za republiku,“ napísal prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter politik, ktorý sa nachádza v Belgicku. Katalánska európska demokratická strana v piatok vyhlásila, že sa pokúsi vytvoriť koalíciu. Puigdemont sa vyjadril, že v predčasných regionálnych voľbách v Katalánsku plánuje viesť volebnú kampaň z Belgicka.

Odporúčame:
Zosadený katalánsky prezident chce viesť kampaň do regionálnych volieb z Belgicka

Španielsky súd už vydal medzinárodný zatykač na Puigdemonta a ďalších štyroch ministrov jeho vlády. Politici čelia obvineniam zo vzbury, podnecovania vzbury, sprenevery a ďalších prečinov, za ktoré im hrozí až 30 rokov väzenia. Týchto skutkov sa údajne dopustili okrem iného tým, že vypísali a zorganizovali referendum o samostatnosti Katalánska, a predovšetkým tým, že 27. októbra vyhlásili nezávislosť Katalánska od Španielska.

Madrid vzápätí katalánskych predstaviteľov zbavil funkcií, pričom ich právomoci prebrala centrálna vláda. Osem zosadených ministrov katalánskej vlády uväznili.

Viac k témam: Carles Puigdemont, Katalánsko, referendum o nezávislosti Katalánska, Španielsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Carles Puigdemont vyzval separatistické strany Katalánska k zjednoteniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí

Podľa OVD-Info väčšiu časť ľudí zadržali na mítingoch na počesť Navaľného a niekoľkých na protivojnových protestoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *