nedeľa , 9 augusta 2020
Home / šport / Ostatné športy / Slovenskí plavci skončili na majstrovstvách sveta v rozplavbách, najlepší výsledok dosiahol Nagy

21.7.2019 (Webnoviny.sk) – Na svetovom šampionáte v plaveckých športoch v kórejskom Kwangdžu sa v nedeľu rozbehli aj súťaže v dlhom bazéne.

V akcii sa predstavilo trio slovenských reprezentantov, ale ani jeden z nich sa nedokázal prebojovať z rozplavieb do semifinále, respektíve do finále. Najlepší výsledok dosiahol Richard Nagy, ktorý v disciplíne 400 m voľným spôsobom obsadil konečné 26. miesto.

Nagyovi chýbalo na postup sedem sekúnd

Dvadsaťšesťročný rodák zo Želiezoviec sa predstavil v tretej rozplavbe, v ktorej obsadil piate miesto časom 3:53,38 min. Na víťazného Grécka Dimitrosa Negrisa stratil 2,57 sekundy, ale ani ten sa z postupu netešil. Na finále potreboval Richard Nagy dosiahnuť o sedem sekúnd lepší čas.

Zopakoval však svoj výsledok z maďarskej Budapešti, kde pred dvoma rokmi v rámci MS v plaveckých športoch skončil rovnako na 26. pozícii.

Klobučník s výkonom roka

So svojim výkonom mohol byť spokojný Tomáš Klobučník, pretože na prsiarskej stovke predviedol svoj najlepší tohtoročný výkon. V nabitej konkurencii obsadil 35. miesto časom 1:01,65 min. Každopádne, Klobučník pokračuje v miernom zhoršovaní svojich výsledkov. V roku 2015 obsadil v rovnakej disciplíne 23. miesto, pred dvoma rokmi bol 29. a v Kwangdžu sa umiestnil o ďalších šesť priečok horšie.

Na najkratšej 50-metrovej motýlkárskej trati reprezentoval Slovensko Vladimír Štefánik. Napriek triumfu v piatej rozplavbe sa neprebojoval do semifinálovej fázy. V cieli dohmatol časom 24,47 sekundy, čo stačilo na 42. miesto z celkovo 94 pretekárov. Posledný postupujúci do semifinále, Poliak Konrad Czerniak, dosiahol o 84 stotín sekundy lepší čas.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v plaveckých športoch
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí plavci skončili na majstrovstvách sveta v rozplavbách, najlepší výsledok dosiahol Nagy © SITA Všetky práva vyhradené.