Home / SLOVENSKO / Colníci zaistili v Trenčianskom kraji mužov, ktorí nelegálne vyrábali cigarety

Colníci zaistili v Trenčianskom kraji mužov, ktorí nelegálne vyrábali cigarety

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Viac ako 12-tisíc kusov cigariet, vyše 300 kilogramov tabaku a tri stroje na jeho spracovanie zaistili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v spolupráci so psovodom a služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie tabaku tento týždeň v Trenčianskom kraji.

Nezákonnou výrobou, skladovaním a distribúciou neoznačených tabakových výrobkov sa obohacovali traja muži vo veku 30, 31 a 53 rokov. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na 25 247,48 eura. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.

Neoznačené cigarety a tabak z Poľska

Prievidžan Ivan A. dovážal minimálne od septembra tohto roku neoznačené cigarety a tabak z Poľska. Po spracovaní tabak predával Danielovi K., ktorý ho balil v dome v obci Oslany do neoznačených spotrebiteľských balení. Časť z týchto balení predával aj Petrovi P. do Trenčína, ktorý ich distribuoval rôznym odberateľom.

Colníci z KÚFS tento týždeň vykonali domové prehliadky v rodinných domoch v Prievidzi, Oslanoch aj v Trenčíne. Našli neoznačené tabakové výrobky, konkrétne voľne uložený tabak v jutových vreciach, tiež tabak v spotrebiteľských baleniach s označením Holandská tabaková zmes, Cuba Tabacco, James Cook, Turek, Marco Polo, cigarety zn. Marlboro, Viceroy, Fest.

Mužom hrozí päťročné väzenie

Objavili tiež dve sušičky, jednu rezačku na tabak a stolovú váhu na váženie neoznačených spotrebiteľských balení. Celkovo zaistili 325,93 kilogramu tabaku a 12 161 kusov cigariet, pričom finančný únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na 25 247,48 eura.

Muži sú obvinení zo spáchania trestného činu a v prípade dokázania viny hrozí dvom z nich väzenie na jeden rok až päť rokov. Tretiemu mužovi hrozí trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov, keďže za rovnaké trestné činy už bol v minulosti právoplatne odsúdený, pričom mu súd výkon trestu podmienečne odložil a určil probačný dohľad v skúšobnej dobe tri roky.

Viac k témam: cigarety, colníci, tabak
Zdroj: Webnoviny.sk – Colníci zaistili v Trenčianskom kraji mužov, ktorí nelegálne vyrábali cigarety © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *