Home / SLOVENSKO / Bezplatný časopis údajne porušil pravidlá moratória, podnet zaslal obyvateľ Piešťan

Bezplatný časopis údajne porušil pravidlá moratória, podnet zaslal obyvateľ Piešťan

TRNAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Podnet pre podozrenie z porušenia volebného moratória vo voľbách do orgánov Trnavského samosprávneho kraja zaslal krajskej volebnej komisii obyvateľ Piešťan Tomáš Hudcovič.

Dôvodom je časopis Rodný môj kraj, ktorý podľa neho textami a celkovou koncepciou porušuje stanovené moratórium. Do schránky ho dostal vo štvrtok 2. novembra.

Rodný môj kraj vydáva Trnavský samosprávny kraj, časopis by mal byť bezplatne doručovaný do všetkých domácností v kraji. Aktuálne číslo podľa Hudcoviča obsahuje články, ktoré propagujú dvoch kandidátov na predsedu kraja a reagujú na témy kampane.

Krajská volebná komisia sa podľa koordinátora volieb v Trnavskom kraji Jozefa Behula bude doručenými podnetmi zaoberať najskôr v sobotu. V prípade podozrenia na porušenie moratória podnet aj so svojím stanoviskom odošle štátnej komisii pre voľby, ktorá má v takýchto prípadoch kompetenciu rozhodnúť.

Odporúčame:
Právo zúčastniť sa volieb majú dvaja obvinení a štyria odsúdení

O post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa uchádza päť kandidátov, o 40 poslaneckých kresiel má záujem 249 kandidátov.
Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 4. novembra od 7:00 do 22:00. Predsedov samosprávnych krajov si obyvatelia budú na rozdiel od minulosti vyberať v jednokolovej voľbe. Voliť sa bude na päťročné volebné obdobie, aby sa zosúladil termín volieb do VÚC s komunálnymi voľbami.

Viac k témam: moratórium, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Bezplatný časopis údajne porušil pravidlá moratória, podnet zaslal obyvateľ Piešťan © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rozsudok v kauze výbuchu vo VOP Nováky nepadol ani po šestnástich rokoch, jeden zo sudcov ochorel

Celková škoda na majetku VOP Nováky presiahla štyri milióny eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *