Home / šport / Hokej / Na slovenských klziskách vzrastie počet fúzatých hokejistov, spoločne podporia dobrú vec

Na slovenských klziskách vzrastie počet fúzatých hokejistov, spoločne podporia dobrú vec

BRATISLAVA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Aj na klziskách účastníkov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2017/2018 vzrastie v novembri počet fúzatých hokejistov, ktorí spoločne podporia dobrú vec.

Slovenská asociácia hráčov ľadového hokeja (SIHPA) zorganizovala udalosť SIHPA Movember 2017 venovanú rakovine prostaty, typickým mužským ochorením. Movember je charitatívna každoročne sa konajúca akcia známa po celom svete. Muži, ktorú ju chcú podporiť, si na začiatku novembra oholia tvár a do konca mesiaca si nechajú rásť výrazné fúzy, ktorými ostatných nabádajú, aby nepodceňovali lekárske kontroly a zvyšujú povedomie o tejto chorobe.

Odporúčame:
Samostatné nájazdy rozhodli o výhre Nitry a Banskej Bystrice, Zvolen strelil Trenčínu šesť gólov

Názov vznikol z dvoch anglických slov – moustache (fúzy) a november. Movember je medzi hokejistami veľmi populárny, každoročne ho podporujú i hráči zo zámorskej NHL. SIHPA pri tejto príležitosti rozdá na slovenských štadiónoch 10 000 letákov, ktoré fanúšikov informujú, ako je možné predísť rakovine. Na stránke asociácie budú môcť priaznivci hlasovať o najlepšieho „fúzača“.

Viac k témam: hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Na slovenských klziskách vzrastie počet fúzatých hokejistov, spoločne podporia dobrú vec © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hviezdny Patrick Kane prvýkrát opúšťa Chicago, bude spoluhráč Haláka v tíme Rangers

New York Rangers získal pred piatkovou uzávierkou prestupov v NHL ďalšieho hviezdneho útočníka, Patrick Kane má na konte tri Stanleyho poháre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *