Home / šport / Hokej / Hokejisti Detvy vybojovali druhé víťazstvo v sezóne, porazili mladíkov z HK Orange „20“

DETVA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Detvy dosiahli druhé víťazstvo v tejto sezóne najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy.

Vo štvrtkovom stretnutí 17. kola na vlastnom ľade zdolali slovenskú dvadsiatku presvedčivo 5:0.

Na slovenských klziskách vzrastie počet fúzatých hokejistov, spoločne podporia dobrú vec

Domáci rozhodli zápas v druhej tretine presnými zásahmi Martina Chovana, Edmunda Piačku a Jozefa Tibenského. V záverečnej časti potvrdili triumf nováčika súťaže svojimi druhými gólmi v stretnutí Tibenský a Piačka. Detva bodovala druhýkrát po sebe, s 8 bodmi je však naďalej posledná v ligovej tabuľke.

TIPSPORT LIGA 2017/2018 – 17. KOLO

štvrtok:

HC 07 Orin Detva – HK Orange „20“ 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
Góly: 22. Martin Chovan (Kuklev, L. Novák), 31. Piačka (Surovka, L. Novák), 37. J. Tibenský (Milý, Jendroľ), 52. J. Tibenský (Milý), 55. Piačka (Matúš Chovan, R. Gašpar)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Korba, Jobbágy, 347 divákov

Zostavy:
Detva: A. Nagy – Martin Chovan, Kuklev, M. Šimon, Sládok, Gachulinec, Macejko, D. Jendroľ, F. Fekiač – Ščurko, Surovka, L. Novák – J. Tibenský, Murček, Milý – Piačka, Matúš Chovan, R. Gašpar – M. Surový, Huňady, Abramov
HK Orange 20: Durný – Hílek, Hedera, Zeleňák, Fereta, Dlapka, Švarc, Leško, Matejovič – Marcinek, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Musliu, Tamáši, Smolka – Mesaroš, Šmída, Václav

HK Orange „20“ 16 3 0 1 1 1 10 32:70 13

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k témam: HC 07 Orin Detva, hokej, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejisti Detvy vybojovali druhé víťazstvo v sezóne, porazili mladíkov z HK Orange „20“ © SITA Všetky práva vyhradené.