Home / SLOVENSKO / Vysokoškolský pedagóg, ktorý zobral úplatok od externých študentiek, dostal zákaz činnosti

Vysokoškolský pedagóg, ktorý zobral úplatok od externých študentiek, dostal zákaz činnosti

BANSKÁ BYSTRICA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest tristo eur a zákaz činnosti vykonávať akékoľvek vysokoškolské vzdelávanie na dva roky vymeral sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) pre docenta Petra Slováka z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce (VŠZaSP).

Odporúčame:
Ortopéd z nitrianskej nemocnice vzal úplatok už dvakrát, polícia ho sledovala niekoľko mesiacov

Docent korupciu priznal, pretože od štyroch študentiek zobral úplatky od 20 do 50 eur za skúšku, čím spáchal pokračovací zločin prijímania úplatku. S prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavrel dohodu o vine a treste, ktorú schválil sudca ŠTS. Rozsudok je právoplatný, pretože súčasťou dohody je záväzok obvineného, že sa voči nemu neodvolá.

Peniaze vo výkaze o štúdiu

Korupcia sa udiala 26. mája na Fakulte zdravotníctva a sociálnej práce svätého Ladislava v budove riaditeľstva Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Počas postupovej skúšky z predmetu Vývinová psychológia štyri študentky diaľkového štúdia dali úplatky od 20 do 50 eur skúšajúcemu docentovi. Peniaze počas skúšky vložili do výkazu o štúdiu na vysokej škole.

Študentky dostali peňažný trest

Študentky podplácanie priznali a každá s prokurátorom uzavrela dohodu o vine a treste. Na jej základe dostala každá obvinená peňažný trest tristo eur. O študentkách rozhodoval ŠTS v septembri. V prípade, že peňažný trest nezaplatia, pôjdu do väzenia na tri mesiace. U docenta náhradný trest stanovili na päť mesiacov.

Dohodu prokurátora s Petrom Slovákom schválil sudca ŠTS 31. októbra v Pezinku. Pre agentúru SITA to dnes uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Viac k témam: korupcia, študentky, súd, Vysoká škola sv. Alžbety
Zdroj: Webnoviny.sk – Vysokoškolský pedagóg, ktorý zobral úplatok od externých študentiek, dostal zákaz činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Marián Kučerka, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *