Home / SVET / Sexuálni delikventi budú mať v pasoch špecifické označenie

Sexuálni delikventi budú mať v pasoch špecifické označenie

WASHINGTON 2. novembra (WebNoviny.sk) – Americkí občania registrovaní ako sexuálni delikventi, ktorí sa previnili voči deťom, budú pri svojich cestách do zahraničia používať pasy, ktoré ich identifikujú za ich minulé zločiny. Ministerstvo zahraničia v stredu oznámilo, že takýmto osobám začne odoberať pasy a nariadi im požiadať si o nové so „špecifickým identifikátorom“ ich statusu.

Identifikátor bude mať podobu krátkej poznámky na zadnej strane obalu dokladu s nasledovným textom „Držiteľ bol odsúdený za sexuálny trestný čin voči neplnoletému a je považovaný za sexuálneho delikventa (na základe práva USA)“.

Odporúčame:
Trump žiada po útoku prísnejšie imigračné pravidlá

Zmeny v pasoch ministerstvo uplatnilo v odpovedi na zákon známy ako International Megan’s Law, ktorého cieľom je obmedzenie vykorisťovania a sexuálnej turistiky detí. Ministerstvo uviedlo, že začne upozorňovať dotknutých sexuálnych delikventov hneď, ako im Imigračný a colný úrad pod správou ministerstva vnútornej bezpečnosti pošle zoznam s menami. Kým proces odoberania nebude formálne schválený, sexuálni delikventi budú môcť cestovať do zahraničia so svojimi súčasnými pasmi.

Nariadenie sa už stretlo s kritikou, pretože údajne môže znížiť možnosť dotknutým osobám legálne vycestovať z krajiny. Ministerstvo zahraničia však uvádza, že špecifický identifikátor nezabráni registrovaným sexuálnym delikventom v cestovaní z USA a „ani neovplyvní platnosť ich pasov“.

Viac k témam: cestovný pas, sexuálni delikventi, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Sexuálni delikventi budú mať v pasoch špecifické označenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko chce získať od Severnej Kórey zbrane výmenou za potraviny, tvrdí Biely dom

Odborníci predpokladajú, že súčasná situácia s potravinami v KĽDR je najhoršia, aká bola za 11-ročnej vlády jej vodcu Kim Čong-una. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *