Home / SLOVENSKO / Ortopéd z nitrianskej nemocnice vzal úplatok už dvakrát, polícia ho sledovala niekoľko mesiacov

Ortopéd z nitrianskej nemocnice vzal úplatok už dvakrát, polícia ho sledovala niekoľko mesiacov

NITRA 2. novembra (WebNoviny.sk) – Ortopéda Jozefa P. z Fakultnej nemocnice Nitra stíha polícia už za dva prípady prijímania úplatku.

Zločin prijímania úplatku

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ho prvý raz obvinil zo zločinu prijímania úplatku 5. septembra, o prípade vtedy informoval na tlačovej konferencii prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Medzičasom pribudlo obvinenie pre ďalší skutok, tiež ide o úplatok.

Odporúčame:
Lekára stíhajú za úplatok 20 eur, ktorý zobral od dôchodkyne Márie

V prvom prípade prijal lekár z Kliniky úrazovej chirurgie a ortopédie 20 eur od pacientky v dôchodkovom veku za skorší termín na operáciu. O akú sumu išlo v druhom prípade, polícia neprezradila.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné ku konkrétnym podozreniam alebo zisteniam poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Doktor naďalej pracuje

Obvinený ortopéd naďalej pracuje v nitrianskej nemocnici. „Voči doktorovi Jozefovi P. nemocnica postupuje podľa zákona, v zmysle prezumpcie neviny a do rozhodnutia súdu neprijmeme žiadne opatrenia,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Tatiana Timková.

Policajný prezident Gašpar v septembri informoval, že polícia monitorovala Jozefa P. niekoľko mesiacov a má k dispozícii obrazovo-zvukový záznam, ktorý obsahuje desať „podozrivých konaní“. V prípade dokázania viny mu za prijímanie úplatku hrozí trest tri až osem rokov väzenia.

Viac k témam: Fakultná nemocnica Nitra, NAKA Národná kriminálna agentúra, ortopéd, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ortopéd z nitrianskej nemocnice vzal úplatok už dvakrát, polícia ho sledovala niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž aj žena vypadli v Petržalke z okna, polícia v byte našla telo 10-ročného chlapca

Bližšie informácie polícia poskytne, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *