Home / SVET / Neonacisti napadli právničku, ktorá zastupuje obete ich predošlého útoku

Neonacisti napadli právničku, ktorá zastupuje obete ich predošlého útoku

ATÉNY 1. novembra (WebNoviny.sk) – Sympatizanti gréckej neonacistickej strany Zlatý úsvit napadli v stredu právničku, ktorá zastupuje obete útoku neonacistov z roku 2015.

Odporúčame:
Trump odkazuje teroristom po útoku: „Nie v USA!“

Podľa policajných informácií jeden z podporovateľov strany udrel právničku Evgeniu Kouniaki päsťou do tváre. Polícia po tejto udalosti zatkla 25 priaznivcov Zlatého úsvitu. Útok sa odohral pred súdnou budovou, v ktorej pokračuje proces s členmi Zlatého úsvitu.

Obžaloba ich viní okrem iného zo spolčovania sa v zločineckej organizácii, z organizovania útokov na prisťahovalcov a antifašistov a z účasti na týchto útokoch. Medzi obvinenými je aj predseda strany Nikos Michaloliakos. Zlatý úsvit je parlamentná strana, v 300-člennom gréckom parlamente má šestnástich poslancov.

Viac k témam: grécko, neonacisti, neonacizmus, súd, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Neonacisti napadli právničku, ktorá zastupuje obete ich predošlého útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusko prijalo opatrenia na zvýšenie zásob munície, tvrdí Šojgu

Ukrajinskí a medzinárodní pozorovatelia poukazujú na to, že ruskej armáde pomaly dochádzajú zásoby munície, na ktoré sa spolieha pri taktike vo vojne na Ukrajine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *