Home / šport / Hokej / Samostatné nájazdy rozhodli o výhre Nitry a Banskej Bystrice, Zvolen strelil Trenčínu šesť gólov

NOVÉ ZÁMKY 1. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Košíc neuspeli v stredajšom súboji 17. kola Tipsport ligy 2017/2018 na ľade Nových Zámkov, súperovi podľahli 5:3.

Hokejisti HC Košice deklasovali Orange 20 v 16. kole Tipsport ligy

Novozámčanom s podarilo ukončiť šnúru troch prehier zásluhou výbornej tretej tretiny, ktorú vyhrali 3:1. Po druhej časti bol stav nerozhodný 2:2, v tretej dvadsaťminútovke skórovali Adam Zbořil, Róbert Varga a Anatolij Rajenko. V závere už len skorigoval prehru Košíc presilovkovým gólom Dávid Šoltés.

Tretia prehra Trenčína

Hokejisti vedúceho tímu Tipsport ligy 2017/2018 z Trenčína si pripísali tretiu prehru v súťaži, keď v stredu prehrali na ľade Zvolena 3:6. Tím spod Pustého hradu viedol po góle Whartona v 34. min už 4:1, no Dukla ešte do konca druhej tretiny znížila na rozdiel jediného gólu. V záverečnej časti hry skórovali opäť už len Zvolenčania a získali cenné tri body.

Faille zabezpečil „baranom“ druhý bod

Úradujúci slovenský hokejový šampión HC´05 iClinic Banská Bystrica získal dva body, keď na ľade Liptovského Mikuláša triumfoval 3:2 po predĺžení.

„Barani“ zničili nováčika Tipsport ligy, v súboji Nitry proti Košiciam zažiaril štvorgólový Paulovič

Na presný zásah domáceho Matúša Sukea odpovedali hostia gólmi legionára Caseyho Hohmanna a obrancu Vladimíra Mihálika, no Rudolf Huna 102 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 2:2 a zariadil predĺženie. V ňom druhý bod pre „baranov“ zabezpečil v presilovke Éric Faille.

Krištof rozhodol v samostatných nájazdoch

Hokejisti Nitry si v stredajšom súboji na ľade Popradu v 17. kole Tipsport ligy 2017/2018 vybojovali dva body za triumf 4:3 po samostatných nájazdoch.

Domáci v tomto zápase dvakrát viedli, no na 3:3 vyrovnal v 49. min najlepší strelec súťaže Matej Paulovič. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch zariadil druhý bod pred tím spod Zobora Michal Krištof. Nitra je v tabuľke TL šiesta dva body za Popradom.

Detva mala blízko k úspechu

Hokejisti Detvy siahali na druhý triumf v súťaži, napokon doma podľahli Žiline 1:2 po samostatných nájazdoch. Ešte v poslednej minúte III. tretiny viedli 1:0, no 28 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal v presilovke Michal Juraško.

Duel napokon dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých skóroval jediný hráč – v deviatej sérii Lukáš Handlovský. Detva má na svojom konte 5 bodov a je beznádejne posledná, Žilinčanom patrí siedma pozícia.

Tipsport liga 2017/2018 – 17. kolo

streda:

HC Nové Zámky – HC Košice 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Góly: 6. Plášil (Cetkovský, Zbořil), 17. Prapavessis (Salija, Róbert Varga), 46. Zbořil (Milan Hruška, Cetkovský), 47. Róbert Varga (Lantoši, Salija), 52. Rajenko (Moňa) – 10. Š. Petráš (Pacan), 28. Michalčin, 58. Šoltés (L. Nagy)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Výleta, Gegáň,1152 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: V. Kováč – Michal Novák, Plášil, M. Jass, Milan Hruška, Prapavessis, Salija, Šimek, D. Novák – V. Škoda, R. Špirko, B. Fábry – Moňa, Dubinin, Rajenko – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – Róbert Varga, Šimun, Lantoši
Košice: Lundström – Pulli, B. H. Kessel, M. Bača, V. Čížek, E. Šedivý, Dudáš, Michalčin, Matejka – L. Nagy, Boltun, Hričina – Koyš, Marek Hovorka, Kafka – D. Šoltés, Pacan, T. Klíma – Š. Petráš, Suja, Vrábeľ

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 3. Coffman (Obdržálek, Ross), 11. Obdržálek (J. Kováčik), 17. O. Steen (Ross, Coffman), 34. Wharton (Šišovský), 45. O. Steen (Coffman), 55. M. Kytnár (Šišovský) – 10. Marcel Hossa (Bulík), 35. Špankovič (D. Hudec), 37. Marcel Hossa (Bulík)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše Starosta (Trenčín) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Stano – Synek, M. Kollár

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko – Ross, Drgoň, Wharton, Hraško, Ťavoda, J. Kováčik, Andersons, T. Bokroš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Matis, M. Kytnár, Šišovský – Kelemen, V. Fekiač, Martin Ďaloga – L. Dubeň, Cútt, Ondris
Trenčín: Hiadlovský – Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, L. Kozák, Pač – Sojčík, Ölvecký, J. Gašparovič – Marcel Hossa, Bulík, Špankovič – O. Mikula, R. Dlouhý, Holenda – D. Hudec, Švec, Kukuča

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, M. Uram), 59. Rudolf Huna (M. Uram, J. Tabaček) – 24. Hohmann (J. Brejčák, A. Sedlák), 42. V. Mihálik (Gabor, Češík), 65. Faille (I. Ďatelinka, T. Surový)
Vylúčení: 8:7, navyše: Gründling (Banská Bystrica) 10 min za nedovolený a nebezpečný výstroj, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín – R. Gavalier, Stanzel, 1050 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Nemec, R. Suchý, J. Tabaček, Moravčík, D. Devečka, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Rudolf Huna, Paukovček, J. Sukeľ – B. Rapáč, Langhammer, A. Laco – Spilar, Piatka, Kabáč
Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, G. Gélinas – Faille, T. Surový, M. Lunter – Belluš, P. Valent, Róth – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Lamper, Češík, Gabor – Giľák

HK Poprad – HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1. 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Matúš Paločko (Lichanec), 14. Heizer (Mlynarovič, Svitana), 35. D. Bondra (McDowell) – 2. Rzavský (Luciani, J. Ručkay), 31. Timotej Šille, 49. M. Paulovič (J. Ručkay), rozhodujúci sam. nájazd Krištof
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff – Korba, Gajan, 1017 divákov

Zostavy:
Poprad: A. Ivanov – I. Davydov, Ježek, Jáchym, Š. Fabian, Dinda, McDowell, M. Krempaský – J. Majdan, Heizer, Šitikov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Abdul, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Matej Paločko
Nitra: Foltán – Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Michal Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, Kutálek – Macík, Blackwater, T. Mikúš – Rzavský, J. Ručkay, Luciani – Csányi, Ondrušek, Timotej Šille

HC 07 Orin Detva – MsHK Doxxbet Žilina 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 29. Martin Chovan (J. Tibenský) – 60. Juraško, rozhodujúci sam. nájazd Handlovský
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Ščurko – Švihálek (obaja 10 min za hrubosť), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Kubuš – Tvrdoň, Rojík, 512 divákov

Zostavy:
Detva: Verbickij – Martin Chovan, Kuklev, M. Šimon, Sládok, Gachulinec, Macejko, D. Jendroľ, F. Fekiač – Ščurko, Surovka, L. Novák – J. Tibenský, Murček, Milý – J. Žilka, Matúš Chovan, R. Gašpar – M. Surový, Huňady, Piačka
Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Michal Roman – Kučkin, Klimenta, Handlovský – J. Jurík, Švihálek, R. Konečný – Stupka, E. Švec, Rogoň – Dolinajec, Mendrej, Váňa

Viac k témam: Dukla Trenčín, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC Nové Zámky, hokej, MHk 32 Liptovský Mikuláš, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Samostatné nájazdy rozhodli o výhre Nitry a Banskej Bystrice, Zvolen strelil Trenčínu šesť gólov © SITA Všetky práva vyhradené.