Home / SVET / Thajské ministerstvo zahraničných vecí zrušilo bývalej premiérke platnosť pasov

Thajské ministerstvo zahraničných vecí zrušilo bývalej premiérke platnosť pasov

BANGKOK 31. októbra (WebNoviny.sk) – Thajské ministerstvo zahraničných vecí zrušilo platnosť pasov bývalej premiérke Jinglak Šinavatrovej, ktorá nedávno ušla z krajiny pravdepodobne do Veľkej Británie.

Thajské veľvyslanectvá informujú zahraničné vlády o tom, že politička už nemá platný thajský pas. Disponuje pritom dvoma súkromnými a jedným diplomatickým pasom. Podľa ministerstva je bežné, že osoby, ktoré často cestujú, vlastnia z dôvodu dlhého čakania na víza viacero pasov.

Odporúčame:
Thajský najvyšší súd vydá zatykač na bývalú premiérku

Politička ušla v súvislosti s obvineniami z nedbanlivosti pri dohľade nad vládnymi dotáciami pre pestovateľov ryže počas jej vlády v rokoch 2011 až 2014. Thajský súd ju za to poslal koncom septembra na päť rokov za mreže. Niekdajšia premiérka však vinu odmieta.

Viac k témam: Jinglak Šinavatrová, Thajsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Thajské ministerstvo zahraničných vecí zrušilo bývalej premiérke platnosť pasov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa 2 468 ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *