nedeľa , 24 mája 2020
Home / šport / Hokej / Grman mení HC Slovan Bratislava za Fínsko, bude spoluhráčom Záborského

Grman mení HC Slovan Bratislava za Fínsko, bude spoluhráčom Záborského

BRATISLAVA 11. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský obranca Mário Grman absolvuje sezónu 2019/2020 v najvyššej fínskej hokejovej súťaži Liiga.

Dvadsaťdvaročný rodák z Topoľčian podpísal zmluvu na jeden rok s opciou s tímom SaiPa Lappeenranta a stal sa spoluhráčom útočníka Tomáša Záborského.

V minulej sezóne hral v Slovane

Uplynulý ročník strávil Grman v Slovane Bratislava, predtým absolvoval jednu sezónu v severočeskom Chomutove. “Mário síce doteraz hrával viac defenzívne, ale má schopnosti aj na to, aby sa zapojil do ofenzívnych aktivít,” povedal športový riaditeľ SaiPy Antti Tuomenoksa o slovenskom bekovi.

Mário Grman sa teší na pôsobenie v Liige. “Prichádzam do kvalitnej súťaže. Neviem o nej veľa, ale niečo som povyzvedal u kamarátov. Michal Krištof z Kärpätu Oulu mi povedal, že ide o dobrú a najmä rýchlu ligu,” prezradil mladý slovenský obranca, ktorý je už dlhší čas v širšom kádri slovenskej reprezentácie. V máji 2018 si zahral aj na MS v Dánsku.

Na domácom šampionáte nehral

Na tohtoročnom domácom šampionáte však absentoval. “V poslednom prípravnom zápase som dostal náraz na ruku a prišiel som o MS. Teraz som už v poriadku a pripravujem sa na novú sezónu,” prezradil Grman.

Napriek neuspokojivým výsledkom Slovana Bratislava v KHL v uplynulom ročníku je mladík spokojný. “Síce sa klubu nedarilo a vyhrali sme veľmi málo zápasov, mne tá sezóna dala veľa. V minulosti som hrával viac defenzívnejšie, ale počas sezóny v Slovane som od trénera mal pokyny viac podporovať ofenzívu,” priznal Grman, ktorý do Fínska odcestuje na prelome júla a augusta.

Informácie a hlasy pochádzajú z oficiálneho webu klubu SaiPa Lappeenranta.

Viac k témam: Liiga, SaiPa Lappeenranta
Zdroj: Webnoviny.sk – Grman mení HC Slovan Bratislava za Fínsko, bude spoluhráčom Záborského © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bratislava Capitals sa dostal medzi prestížne tímy, bude súčasťou hry NHL 21

Bratislavský tím pred sezónou 2020/2021 vstúpil do nadnárodnej súťaže organizovanej rakúskou stranou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *