Home / EKONOMIKA / Zimná údržba ciest sa začala skôr, dôvodom bolo najmä zhoršené počasie

Zimná údržba ciest sa začala skôr, dôvodom bolo najmä zhoršené počasie

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) vyslala do terénu mechanizmy zimnej údržby ešte pred jej oficiálnym začiatkom 1. novembra.

Odporúčame:
Aktualizované: Silný vietor na Slovensku lámal stromy, komplikoval dopravu a spôsobil výpadky elektriny

Päť stredísk správy a údržby diaľnic a rýchlostných ciest – Liptovský Mikuláš, Mengusovce, Beharovce, Zvolen a Čadca – posledný októbrový víkend zabezpečovalo výkon zimnej údržby posypom vozovky chemickými rozmrazovacími prostriedkami a pluhovaním. Diaľničiari o tom informovali v pondelok s tým, že dôvodom bolo mimoriadne zhoršenie poveternostných podmienok.

„Vo výkone bolo 33 sypačov, ktoré posypali viac ako štyritisíc kilometrov vozoviek. Celkovo sa spotrebovalo 329,1 tony chemického materiálu,“ priblížila hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Najviac sa zapotili strediská na severných úsekoch diaľnice D1.

Odporúčame:
Aktualizované: Železnice rušia niektoré vlakové spojenia, iné vlaky pre silný vietor meškajú

V Mengusovciach posypali takmer tritisíc kilometrov vozoviek 209 tonami posypového materiálu, v Liptovskom Mikuláši zas 971 kilometrov vozoviek s využitím 70 ton posypového materiálu,“ uviedla hovorkyňa NDS s tým, že aj mimo zimnej údržby sú v pohotovosti.

NDS tvrdí, že v prípade potreby operatívneho zásahu je pripravená kedykoľvek zabezpečiť techniku i personál na zaistenie zjazdnosti diaľnic a rýchlostných ciest.

Viac k témam: NDS Národná diaľničná spoločnosť, Slovenská správa ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Zimná údržba ciest sa začala skôr, dôvodom bolo najmä zhoršené počasie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počet detí v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol, číslo je však stále veľmi vysoké

V hmotnej núdzi sa nachádzalo 53,7-tisíca detí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *