Home / SVET / Bývalého šéfa volebnej kampane Donalda Trumpa obvinili zo sprisahania USA

Bývalého šéfa volebnej kampane Donalda Trumpa obvinili zo sprisahania USA

WASHINGTON 30. októbra (WebNoviny.sk) – Bývalého šéfa volebnej kampane súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho bývalého obchodného partnera obvinili v súvislosti s vyšetrovaním údajného zasahovania Ruska do americkej predvolebnej kampane v dvanástich bodoch vrátane sprisahania proti Spojeným štátom.

Paula Manaforta, známeho politického stratéga, ktorý pred Trumpom slúžil aj proruskému prezidentovi Ukrajiny Viktorovi Janukovyčovi, a jeho obchodného partnera Ricka Gatesa, obvinili americkí vyšetrovatelia okrem sprisahania proti USA napríklad aj z poskytovania falošných výpovedí, prania špinavých peňazí a ďalších ekonomických zločinov, ako aj z toho, že sa nezaregistrovali ako zahraniční agenti.

Odporúčame:
Padli prvé obvinenia pre údajný zásah Ruska do volieb v USA, dotknutým osobám hrozí väzenie

Manafort aj Gates sa už dobrovoľne vydali do rúk polície. Ani jeden z nich zatiaľ situáciu verejne nekomentoval. Mlčí aj prezident Donald Trump a celý Biely dom, napriek tomu, že Manafort bol ešte donedávna jedným z najbližších Trumpových spolupracovníkov.

Manafort a Gates sú prvými obvinenými v rámci vyšetrovania, ktoré vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller a ktoré je zamerané na údajné zasahovanie Ruska do vlaňajších prezidentských volieb v USA a na možnú spoluprácu medzi Moskvou a Trumpovým volebným tímom.

Viac k témam: Donald Trump, Paul Manafort
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého šéfa volebnej kampane Donalda Trumpa obvinili zo sprisahania USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí

Podľa OVD-Info väčšiu časť ľudí zadržali na mítingoch na počesť Navaľného a niekoľkých na protivojnových protestoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *