Home / SVET / Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela

Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela

TALLINN 30. októbra (WebNoviny.sk) – Dánsky vynálezca Peter Madsen obvinený z vraždy švédskej novinárky Kim Wall, ktorá sa stratila po tom, ako 10. augusta odišla na výlet jeho ponorkou, sa priznal k rozštvrteniu jej tela. Informovala o tom dánska polícia. Konštruktér ale tvrdí, že ju nezabil.

Podľa jeho slov sa 30-ročná novinárka zadusila oxidom uhoľnatým vo vnútri stroja, keď on bol na jeho hornej palube. Madsen sa však podľa polície priznal k tomu, že telo Wall rozštvrtil a jeho časti hodil do mora.

Odporúčame:
Amnesty International aj USA kritizujú kenskú políciu za brutalitu

Bezhlavé torzo Wall našli 21. augusta. Jej hlavu, nohy a oblečenie našli v plastových taškách v októbri. Madsen najprv tvrdil, že Wall nešťastnou náhodou udrel 70-kilogramový poklop na jeho ponorke UC3 Nautillus a vykrvácala z otvorenej rany na lebke. Na lebke však podľa vyšetrovateľov nie sú žiadne fraktúry.

Polícia v pondelok zároveň oznámila, že rozširuje obvinenia voči Madsenovi o sexuálne napadnutie bez pohlavného styku. Štyridsaťšesťročný Dán už čelí obvineniam z vraždy a hanobenia tela obete. Všetky obvinenia odmieta.

Viac k témam: krimi, švédsko, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *