Home / SVET / Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela

Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela

TALLINN 30. októbra (WebNoviny.sk) – Dánsky vynálezca Peter Madsen obvinený z vraždy švédskej novinárky Kim Wall, ktorá sa stratila po tom, ako 10. augusta odišla na výlet jeho ponorkou, sa priznal k rozštvrteniu jej tela. Informovala o tom dánska polícia. Konštruktér ale tvrdí, že ju nezabil.

Podľa jeho slov sa 30-ročná novinárka zadusila oxidom uhoľnatým vo vnútri stroja, keď on bol na jeho hornej palube. Madsen sa však podľa polície priznal k tomu, že telo Wall rozštvrtil a jeho časti hodil do mora.

Odporúčame:
Amnesty International aj USA kritizujú kenskú políciu za brutalitu

Bezhlavé torzo Wall našli 21. augusta. Jej hlavu, nohy a oblečenie našli v plastových taškách v októbri. Madsen najprv tvrdil, že Wall nešťastnou náhodou udrel 70-kilogramový poklop na jeho ponorke UC3 Nautillus a vykrvácala z otvorenej rany na lebke. Na lebke však podľa vyšetrovateľov nie sú žiadne fraktúry.

Polícia v pondelok zároveň oznámila, že rozširuje obvinenia voči Madsenovi o sexuálne napadnutie bez pohlavného styku. Štyridsaťšesťročný Dán už čelí obvineniam z vraždy a hanobenia tela obete. Všetky obvinenia odmieta.

Viac k témam: krimi, švédsko, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Vynálezca obvinený z vraždy švédskej novinárky sa priznal k rozštvrteniu jej tela © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vrátia sa Rusi k obrannému plánu? Podľa britského ministerstva mali útočné pokusy nepresvedčivé výsledky

V najnovšej správe na to poukazuje britské ministerstvo obrany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *