Home / SVET / Univerzitná profesorka vyzvala moslimku zložiť si šatku, študenti na protest odišli z prednášky

Univerzitná profesorka vyzvala moslimku zložiť si šatku, študenti na protest odišli z prednášky

BERLÍN 27. októbra (WebNoviny.sk) – Na univerzite v nemeckom Würzburgu vypukla hádka medzi vyučujúcou a študentmi v súvislosti s moslimskou šatkou.

Odporúčame:
Študentke v Česku zakázali nosiť hidžáb, podľa sudcu má byť škola neutrálnym prostredím

Profesorku Giselu Müller-Brandeck-Bocquet obvinili z diskriminácie po tom, ako vyzvala všetkých študentov zložiť si pokrývku hlavy. Prednášková sála je podľa nej svetským miestom a preto tak mala spraviť aj prítomná moslimka. Obvinená ale tvrdí, že na ňu nijako nenaliehala.

Hovorca univerzity pre nemecké médiá uviedol, že vyučujúca potom otvorila diskusiu o rovnocennosti medzi mužmi a ženami, po ktorej vyjadrila svoj osobný nesúhlas s nosením šatiek. Zároveň dodal, že profesorka ľutuje, akú reakciu a nedorozumenie jej názor vyvolal.

Členovia organizácie Zelená mládež považujú incident za ponižujúci. Informovali tiež, že na protest a zo solidarity k 19-ročnej študentke tureckého pôvodu zo sály odišlo viacero študentov.

Viac k témam: diskriminácia, hidžáb, moslimka, protest, študenti, univerzitná profesorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzitná profesorka vyzvala moslimku zložiť si šatku, študenti na protest odišli z prednášky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Španielsku vypukol lesný požiar a rýchlo sa šíri, stovky ľudí evakuovali (video)

Štátna meteorologická agentúra uviedla, že „rýchle šírenie (požiaru) podporili nepriaznivé poveternostné podmienky, najmä vzhľadom na skorý dátum v roku“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *