štvrtok , 28 mája 2020
Home / POLITIKA / Nová STRANA: KOTLEBOVi ide KONKUROVAŤ Švec. Ako súboj dopadne?

Nová STRANA: KOTLEBOVi ide KONKUROVAŤ Švec. Ako súboj dopadne?

Dnes (15. mája 2019) ministerstvo vnútra zaregistrovalo v registri politických strán a politických hnutí Slovenské Hnutie Obrody ako politické hnutie.

Tým sa na politickej scéne Slovenskej republiky zjavila ďalšia strana, ktorá ide loviť v rybníku národných voličov. Šef SHO Róbert Švec sa pasuje do pozície konkurenta Mariána Kotlebu. Uvidíme ako súboj týchto dvoch politikov v najbližžích voľbách dopadne. V prezidentských voľbách, kde obaja rivali na národnej scnéne kandidovali zvíťazil jednoznačne Marián Kotleba.

Ako uvádza SHO na svojej web stánke od roku 2004 pôsobí ako občianske združenie. Venuje sa vlasteneckým aktivitám, ako aj projektom rôzneho typu. Pomáha sociálne slabým rodinám: projekt Staráme sa, venuje sa aj ochrane prírody: ekologický projekt Nebuď sviňa!a vydáva aj noviny Právo Národa.

Písal sa 16. apríl 2019. Prichádzame do budovy Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Loading…

 

„Som hrdý na členov a sympatizantov nášho občianskeho hnutia, pretože naše politické hnutie nevzniká kúpou už existujúceho subjektu, ale vzniká ako výsledok úprimného a odhodlaného aktivizmu zdola, ako prejav vôle a záujmu občanov,“ vyhlásil Róbert Švec a dodal, že základný cieľ Slovenského Hnutia Obrody je nemenný a pevný: „Silné a sebavedomé Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte.”

„Slovenské Hnutie Obrody je občianske združenie s bohatou históriou a množstvom aktivít. Už tento mesiac, 24. mája, oslávime 15 rokov úspešnej existencie. No nielen existencie , ale hlavne 15 rokov aktivít pre vás a Slovensko. Za ten čas sa nám podarilo pod vedením Róberta Šveca, vytvoriť aj niekoľko veľmi úspešných projektov, vďaka ktorým neustále napredujeme a dokonca naše projekty sa stali inšpiráciou aj pre niektoré iné subjekty, ktoré pôsobia na Slovensku.        

Som nesmierne hrdý , že to, čo sme si zaumienili, sa nám podarilo splniť. Hoci to bola cesta náročná, a mnoho našich neprajníkov vravelo, že pokiaľ nemáme za sebou oligarchov alebo spriaznených politikov, tak sa nám to nepodarí, môžem hrdo vyhlásiť, že sme splnili všetky zákonné podmienky a 16. apríla sme podali návrh na registráciu politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody.      

Naším cieľom je ponúknuť Slovákom alternatívu voči stranám, ktoré sa tvária vlastenecky a s kvalitným proslovenským programom viesť Slovensko správnou cestou, slovenskou cestou. Robiť politiku vlasteneckú, národnú, bez extrémov a nezodpovednosti. Máme množstvo podnetov, nápadov, aj priamo od ľudí z terénu. No uvedomujúc si, že nikto nemá patent na rozum, sme otvorení spolupráci s každým, komu ide o Slovensko a podporíme všetky myšlienky, ktoré pomôžu zlepšiť životné podmienky občanov Slovenskej republiky,“ konštatuje Štefan Polačik, podpredseda SHO.

„Som veľmi rád, že Slovenské Hnutie Obrody vstupuje na politickú scénu a ponúkne Slovákom vlasteneckú alternatívu, ktorá nebude založená na bezbrehom populizme, prázdnych sľuboch, politických kšeftoch a egoizme, ale práve naopak, bude o reálnej a dlhodobej vlasteneckej práci pre slovenský národ a všetkých lojálnych občanov, presne tak, ako to naše hnutie robí už od mája 2004. Som presvedčený o tom, že politické Slovenské Hnutie Obrody to dokáže,“ konštatuje Pavol Poprocký, člen predsedníctva SHO.

Kontrola dokumentov pred ich odovzdaním v podateľni ministerstva vnútra.

Odovzdávame návrh na registráciu politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody.

Odovzdávame návrh na registráciu politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody.

Myslíme pozitívne a víťazne.

 

O atakoch ľudí z okolia SHO na Mariána Kotlebu sme písali aj TU

Ďakujeme Róbertovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA odmeňujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Zdroj: TU

Loading…

 

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výskum: Slováci chcú laboratórne testy na koronavírus. Testovanie na protilátky by malo byť súčasťou preventívnych prehliadok

Najviac sa druhej vlny pandémie koronavírusu obávajú ekonomicky aktívni obyvatelia so stredne vysokým príjmom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *