Home / ZAUJÍMAVOSTI / Hrôza a obavy. Únik radioktivity z Ruska a úrady mlčia. V roku 2017

Hrôza a obavy. Únik radioktivity z Ruska a úrady mlčia. V roku 2017

Ako po výbuchu Černobylu. Ďalšia pohroma z Ruska od Uralu a úrady mlčia. Jadrový výbuch kompetentní popierajú a k odpovedi, čo sa v Rusku vlastne stalo sa nevieme dopátrať. Je to ako za socializmu počas černobyľskej jadrovej katastrofy. Ticho a zapieranie.

Zvýšenú rádioaktivita v ovzduší v uplynulých dňoch zachytili meracie stanice vo viacerých európskych krajinách, Príčina zvýšenia hodnôt je oficiálne nejasná. Nehodu v jadrovej elektrárni vraj možno vylúčiť.

Namerané bolo totiž výlučne zvýšené množstvo rádioaktívneho izotopu ruténia s nukleónovým číslom 106, oznámili v spoločnom vyhlásení nemecký Spolkový úrad pre ochranu pred žiarením a nemecké ministerstvo životného prostredia. V Nemecku podľa nich nehrozí obyvateľstvu v tejto súvislosti nijaké poškodenie zdravia.

Nepatrne zvýšené hodnoty uvedeného ruténia vo vzduchu zaznamenávali rôzne meracie stanice v Európe počas posledného približne jedného týždňa. Prítomnosť tohto prvku ukázali merania okrem iného na staniciach v Nemecku, Rakúsku či Taliansku. Podľa výpočtov odborníkov bol rádioaktívny materiál vypustený do ovzdušia niekedy v poslednom septembrovom týždni.

 

exred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako sa obliecť a obuť na jesennú túru

Babie leto je ešte stále ideálnym obdobím na to, aby športovec opustil telocvičňu a venoval sa športovaniu vonku - na čerstvom vzduchu. Krásna jesenná príroda dodáva dobrú náladu a motivuje k lepším výkonom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *